ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Український гелікоптер поповнив флот Берлінської вертолітної служби
У суботу, 20 жовтня, Берлінська вертолітна служба Spezialflug Berlin Hubschrauberdienste GmbH поповнила свій флот українським Mi-8MSB. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на німецьку ...

Федерація підтримує перехід на ризикоорієнтовану модель перевірок бізнесу
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає від контролюючих органів вже до кінця року перейти на ризикоорієнтовану модель здійснення заходів державного нагляду (контролю) в сфері ...

Роботодавці проти підвищення УЗ плати за використання власних вагонів перевізника та закриття вантажних станцій без консультацій та аргументації
Під час засідання Уряду Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник висловив стурбованість роботодавців ситуацією, яка склалася через підвищення ПАТ «Укрзалізниця» ставок плати за використання власних вагонів...

ЄБРР призначив нового директора в Україні
Главою представництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні замість Франсіса Маліжа стане Маттео Патроне. Як повідомляє в своєму прес-релізі ЄБРР, Патроне працюватиме в ...

ФРУ: Дорожнє будівництво є одним з локомотивів розвитку вітчизняної економіки
Федерація провела консультативну нараду з питань створення сприятливих умов розвитку вітчизняного бізнесу у сфері дорожнього будівництва та машинобудування необхідних для нього технічних засобів. ...

Календар

«    Октябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Обласний координаційний комітет сприяння зайнятості очолила сторона роботодавців

Створено: 14-09-2012, 09:25 Переглядів: 1292
Під час чергового засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення повноваження з головування в комітеті склала сторона влади. З серпня 2010 до травня 2012 року очолював цю тристоронню паритетну структуру із представників влади, роботодавців та профспілок заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Стоєв. Новообраним керівником комітету одноголосно обрано генерального директора ВАТ SKF «Україна», голову обласного об’єднання організацій роботодавців Володимира Цибульського.

Едуард Стоєв прозвітував учасникам засідання про результати діяльності обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення за час його головування. Впродовж двох років відбулося 8 засідань, на яких розглянули 26 актуальних питань ринку праці області, зокрема, щодо перспектив соціально-економічного розвитку регіону, створення та укомплектування нових робочих місць на підприємствах області з інвестиціями, підвищення рівня оплати праці найманим працівникам, стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області та легалізації «тіньової зайнятості», взаємодії професійно-технічних навчальних закладів, роботодавців і служби зайнятості для забезпечення якісної підготовки робітничих кадрів, гнучкості надання освітніх послуг на ринку праці, працевлаштування молоді та зайнятості сільського населення тощо.
За словами заступника голови ОДА Едуарда Стоєва, покликання комітету – скоординувати дії профспілок, влади та роботодавців для того, щоб у людей з’явився мотив до праці. Для цього зроблено чимало кроків. Розроблено проект Програми підготовки кадрів на потребу ринку праці Волинської області за перспективними напрямками на 2011-2015 роки. Залучено роботодавців до роботи у Регіональній міжгалузевій раді з питань професійно-технічної освіти та запроваджено галузеві засідання Ради з презентаціями підприємств та вимог до підготовки кадрів перед керівниками навчальних закладів області. В усіх районах та містах обласного значення запроваджено проведення бліц-навчань для роботодавців за галузевою ознакою. Організовано місячник ярмарків вакансій «Роботу – кожному», який відвідало майже 2 тис. осіб, з них 150 роботодавців, а результатом стало працевлаштування понад 400 осіб.
Особлива увага членів комітету та влади, зокрема, була спрямована на підняття рівня середньої заробітної плати в області. Внаслідок проведеної роботи зростання зарплати відбулося у всіх містах і районах області, отож за рівнем середньої заробітної плати, станом на 1 вересня, Волинська область серед інших регіонів займає вже 21 місце (на 1 січня 2012 року - 24). Забезпечено зменшення заборгованості із виплати заробітної плати.
В підтвердження позитивних тенденцій зростає економічна активність волинян та зменшується безробіття. Так, за даними Міжнародної Організації Праці, рівень економічної активності населення області у віці 15-70 років в першому кварталі 2009 року становив 63,5%, а вже в аналогічному періоді 2012 року – 64,1%. Рівень безробіття відповідно у І кварталі 2009 року – 10,1%, у І кварталі 2011 року – 9,3%, у І кварталі 2012 року – 9,2%.
Як наслідок позитивних зрушень, державна служба зайнятості в області фіксує ці тенденції і на ринку праці. Зменшився термін перебування на обліку пошукачів роботи: з 173 днів у 2009 році до 123 днів у 2012 році. Відтак прискорюється процес укомплектування вакансій, поданих роботодавцями (триває 6 днів).
Спостерігається позитивна динаміка підвищення професійної компетентності робочої сили – охоплено профнавчанням 2,9 тис. безробітних (2,6 тис. – минулий рік, 1,9 тис. – 2009 рік).
Робота Комітету – публічна та прозора, про що свідчить створений у 2011 році блог комітету в мережі Інтернет. За 9 місяців роботи блогу зафіксовано 1,8 тисяч його переглядів.
Новообраний голова координаційного комітету Володимир Цибульський висловив вдячність Едуарду Стоєву за активну позицію на посаді голови комітету та вручив Почесну грамоту за вагомий особистий внесок у справу соціального захисту населення від безробіття. Члени координаційного комітету взяли до відома звіт головуючого від влади та внесли зміни до складу комітету. Зокрема, Едуарда Стоєва змінив тепер заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ющак та введено до комітету генерального директора ПАТ "Волинь-АВТО" Юрія Корольчука замість начальника ТзОВ "ТЛТД ПМК-20" Василя Калуша.
Далі учасники засідання взялися за обговорення теми профорієнтаційної роботи на транскордонному ринку праці. Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук зазначила, що прикордонне географічне розташування Волині і пов’язані з цим міграційні процеси змушують службу зайнятості шукати шляхи, аби допомогти незайнятим громадянам найбільш результативно знайти себе у час регіональних трансформацій на ринку праці. Головним завданням фахівців служби зайнятості - профорієтнаторів, за словами Раїси Євгенівни, є допомогти людині пізнати себе, розкрити таланти і здібності, а в подальшому – підвищити її компетенції. Тому послуга професійного навчання та підвищення кваліфікації набуває все більш вагомого значення. Роботодавець може підвищувати заробітну плату працівникам лише тоді, коли бачитиме за що він має платити більше, тобто за професіоналізм, обізнаність, креативність тощо.
Головуючий на заході Володимир Цибульський запропонував звернути увагу служби зайнятості, засобів масової інформації на роз'яснювальну роботу серед населення щодо ризиків закордонного заробітчанства, спричинених межуванням Волині із країнами Євросоюзу.
Заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Георгій Грушка доповів учасникам засідання про напрями профорієнтаційної роботи у закладах освіти області. Робота спрямовується на виконання вимог Концепції державної системи професійної орієнтації населення та розробленого Плану заходів щодо створення ефективної системи профорієнтації, що супроводжуватиме дитину від дитячого садка до навчального закладу, підприємства. В області функціонує 5 міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, де учні навчаються за профільними програмами технологічного напряму. Більше 3 тис. учнів 10-11 класів здобувають первинні навички з автотракторної, швейної, столярної справи у спеціалізованих класах технологічного профілю. Випускники 11-х класів отримують свідоцтва кваліфікованих робітників з професій, на які навчальні заклади мають ліцензії. У МНВК здійснюється професійна підготовка за 9 професіями.
Особливо відзначив керівник освітян області встановлення профорієнтаційних терміналів державної служби зайнятості в загальноосвітніх закладах області. Спільно із працівниками служби зайнятості проводяться опитування, спрямовані на виявлення рівня обізнаності користувачів терміналу у світі професій.
Активізувалась співпраця професійно-технічних навчальних закладів із іншими навчальними закладами і установами області. Проводяться дні відкритих дверей, ярмарки-продажі виготовленої учнями продукції, виїзні виховні заходи, обласний огляд-конкурс агітаційно-просвітницьких гуртів професійно-технічних навчальних закладів «Робітник - це звучить гордо».
Прикладом співпраці є Луцький центр професійно-технічної освіти. Керівник цього навчального закладу Ольга Завацька поділилася із членами координаційного комітету власними напрацювання у профорієнтаційній роботі. Особливим досягненням Ольга Євгенівна вважає укладення угоди із Луцьким навчально-виховним "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22-ліцей" щодо профільного навчання учнів за професіями перукаря, швачки та ін.. Це популяризує робітничі професії, допомагає професійному самовизначенню школярів. Навчальний заклад також застосовує нетрадиційні форми профорієнтації: фестивалі, ярмарки, конкурси, професійні вікторини тощо.
Досвідом профорієнтаційної роботи поділилися також директор Рожищенського коледжу Львівської академії ветеринарної медицини ім.. Гжицького Віктор Свистак, директор Володимир-Волинської загальноосвітньої школи №2 Валерій Мосіюк, директор дитячого навчального закладу №27 Євгенія Брагіна. Виступаючі відзначили роль служби зайнятості в орієнтації молоді на свідомий вибір професії та побудови власної кар'єри.
Зацікавили учасників засідання напрацювання в профорієнтаційній роботі провідного працедавця агропромислової галузі області товариства АПГ "Пан Курчак". Директор Костянтин Рупчев зазначив, що на підприємствах групи компаній "Пан Курчак" введена посада фахівця з профорієнтації, який проводить роботу в навчальних закладах агропромислового спрямування. Але розпочали цю справу зі школи: для понад 4 тис. учнів із 6 районів області, у яких діють підприємства групи, проведено презентації товариства. Роботодавець уклав угоди із 13 професійними закладами області, відповідно до яких студенти проходять практику безпосередньо на робочих місцях на підприємствах товариства. Ініційовано ліцензування тих професій, які потрібні конкретному виробництву "Пана Курчака", відтак уже набрано на навчання дві групи учнів, які претендують отримати постійну роботу після завершення професійної освіти.
Костянтин Рупчев висловив переконання, що спільний інтерес бізнесу, влади і навчального закладу у справі профорієнтації обов'язково дасть позитивний результат.
За результатами обговорення члени координаційного комітету сприяння зайнятості населення прийняли відповідні рішення, що стосувалися пропаганди робітничих професій, популяризації людини праці, мотивації молоді до зайнятості.
За даними Волинського обласного центру зайнятості

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Курс валют на 23 жовтня: гривня зміцнилася після рішення МВФ
Національний банк зміцнив курс гривні. Курс долара на міжбанку в купівлі і продажу знизився.

В Україні обсяг субсидій зменшився на 77% - ЗМІ
Обсяг призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг зменшився на 76,6%, до 782,5 млн гривень.

Ціна на газ все ще не ринкова - глава Нафтогазу
Рентабельність продажів газу населенню після підвищення тарифів у Нафтогазі оцінили в 4,5%.

Нафтогаз заявив про рекордний видобуток газу
У жовтні середньодобовий рівень видобутку газу піднявся до 44 мільйонів кубометрів, каже Коболєв.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх