ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Скасовано ліцензування сфери телекомунікацій
Федерація роботодавців вітає прийняття законопроекту № 1050, яким, зокрема, скасовується ліцензування сфери телекомунікацій та запроваджується механізм повідомлення про початок ...

ФРУ занепокоєна загрозою руйнування стратегічної для країни вагонобудівної галузі
Федерація роботодавців звернулася до Прем'єр – міністра Україна Олексія Гончарука із занепокоєнням щодо загрози руйнування стратегічної для країни вагонобудівної галузі та виробничої бази компонентів ...

Роботодавці і профспілки обговорили з керівництвом МОП розвиток соціального діалогу в Україні
Відбулася робоча зустріч роботодавців і профспілок з Директором Бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної і Східної Європи Маркусом Пілгрімом. Сторони обговорили хід реалізації ...

Боротьба із незадекларованою працею – спільне завдання влади, роботодавців та контролюючих органів
За ініціативи ФРУ та Об'єднання організацій роботодавців Херсонщини в Херсонській ОДА відбулась нарада з питань подолання нелегальної зайнятості в області. У заході взяли участь Голова обласної...

«Митний безвіз» стає ближчим
Верховна Рада підтримала в цілому законопроект «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» та у першому читанні - законопроект щодо запровадження в...

Календар

«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Перше робоче місце

Створено: 4-07-2013, 09:18 Переглядів: 973
Тисячі студентів волинських училищ і вишів цими днями одержали дипломи – путівки у доросле життя. Цьогорічним випускникам пощастило. Адже вони першими скористаються перевагами ініційованого Президентом України Віктором Януковичем нового Закону про зайнятість, що набув чинності 1 січня. «Цей закон передусім покликаний працевлаштувати молодь, якій бракує досвіду роботи, — зазначає глава держави. – Це, безумовно, пришвидшить кроки влади щодо подолання безробіття. І, головне, додасть мотивації молоді бути успішними, впевнено дивитися в майбутнє». Фактично через надання пільг роботодавцям закон відчиняє перед випускниками двері на провідні підприємства з високими зарплатами. Такі, як, наприклад, українсько-польське СП ТОВ «Модерн-Експо» — експортер торгового обладнання №1 в Україні, що входить до п’ятірки найбільших європейських компаній у цій галузі. Чи мають шанси нинішні волинські випускники одержати перше робоче місце на підприємстві зі світовим ім’ям і що для цього потрібно – розповідає генеральний директор групи компаній «Модерн-Експо» Петро Пилипюк (на фото).


— Ваша компанія є лідером із виготовлення та постачання торгового обладнання у Східній і Центральній Європі. Маєте представництва в Польщі, Німеччині, Росії та Об’єднаних Арабських Еміратах. Чи реально молодій людині без досвіду роботи потрапити до цього успішного колективу?
— А чому б ні? Ми постійно шукаємо ініціативну, творчо мислячу і спраглу до роботи молодь. Загалом не прив’язуємося до того, яка в претендента освіта – середня, вища чи середня спеціальна. Тим паче не зважаємо на гендерну ознаку, соціальний статус. Навіть на відсутність виробничого стажу. Бо ми свідомі того, що в такому напрямку, як працює «Модерн–Експо», в Луцьку ніхто не працює. Відповідно, знайти спеціаліста з досвідом роботи у нашій сфері – нереально. Свої кадри ми виховуємо самі. Тобто, можливість працювати на нашому підприємстві для випускників є цілком реальною. І приємно, що кожного дня на поштову скриньку надходить п’ять–десять резюме від молодих волинян, які бажають влаштуватися на роботу в компанії. До речі, найпопулярнішою сторінкою нашого корпоративного інтернет–сайту серед користувачів є розділ вакансій.
— Що мусить знати, до чого прагнути претендент, аби потрапити на «Модерн-Експо»?
— Насамперед здобувач першого робочого місця мусить чітко розуміти, що фірма не є місцем для профорієнтації. Людина одразу повинна знати, де вона може бути корисною, на що здатна, чого прагне. Треба реально оцінювати свої шанси: на яку зарплатню претендувати, який обсяг робіт і якої кваліфікації виконувати. До молоді перша вимога – бажання працювати і професійно зростати. Звісно, маємо і особливі, так би мовити, унікальні для кожної компанії вимоги. Наприклад, у нас для претендентів на офісні посади обов’язкове знання англійської мови. Не лише читати–писати іноземною, а вільно спілкуватися. Тому сьогодні компанія не потребує перекладачів. Кожен фахівець сам собі перекладач – це європейські стандарти, яких ми дотримуємося…
Є нюанси у підборі та вишколі працівників виробничої ланки. Якщо беремо випускників технічних вишів, то спочатку вони працюють за верстатами. І тільки згодом стають, наприклад, технологами чи конструкторами. Це пов’язано зі специфікою виробництва, де використовуються найсучасніші, навіть унікальні для України технології. Опанувати їх студенти у вишах не можуть, тому й мусять робити це на практиці, за верстатом. Із 25 наших технологів лише двоє одразу працювали за профілем. Решта починали біля верстатів. А згодом через навчання, практику, самовдосконалення досягнули професійних вершин. Наприклад, нинішній начальник департаменту виробництва 36-літній Ігор Мордас іще 12 років тому прийшов на підприємство помічником оператора верстатів із програмним керуванням. Хотів працювати, прагнув досягти успіху, змінив шість посад – і таки доріс до директора департаменту.
— Тобто на «Модерн-Експо» немає межі для самовдосконалення?
— Аякже! Понад те, гуртом допомагаємо спеціалісту осягнути нюанси професії. Що стосується виробництва – навчаємо персонал за програмами, що допомагають досконало опанувати технологію. Той, хто сумлінно ставиться до навчання, стає затребуваним фахівцем. А ще проводимо низку тренінгів за певними напрямками для співробітників, які працюють із клієнтами: менеджерів зі збуту, відділу підтримки проектів. Запрошуємо тренінгові компанії з України, Росії, Польщі. І дивимося: як працівник використовує цей шанс удосконалитися, розвинути свої навички.
— Новий Закон про зайнятість покладає особливі надії на виробничу практику студентів як початковий стаж. Чи виправдовує себе подібна співпраця з училищами і вишами?
— Це безумовний плюс як для майбутніх фахівців, так і для роботодавців. Є можливість знайти поміж студентів природжених професіоналів, особливо серед учнів технікумів та училищ. Їм потрібен лише поштовх – і ми його даємо, взявши на виробничу практику. Пригадую, якось прийняли десяток студентів. Під кінець практики шестеро з них одержали роботу на нашому підприємстві. Тобто якщо людина цілеспрямована, хоче і вміє працювати, то начальник цеху її не відпустить, докладе максимум зусиль, аби залишити перспективного працівника. До того ж студенти під час практики отримують чималу заробітну плату – і це теж важливий аспект мотивації. Коли молодь бачить, що завдяки відданій і чесній праці можна заробити добрі гроші, що є робітники, які без вищої освіти живуть, не бідуючи, то з’являється стимул працювати так, щоб можна було влаштуватися саме на таку фірму. Це стимул жити чесно, тверезо, сповідуючи закони мирські та християнські. До речі, на «Модерн-Експо» співробітників підбирають за 11 принциповими цінностями, які є базовими для компанії. Перша цінність – це чесність, друга – відповідальність, далі – взаємна повага, оптимізм, професіоналізм, прозорість, якість в усьому, самовдосконалення, підтримка ініціатив, орієнтованість на результат, і остання — одинадцята звучить так: «Вчасно, досконало та постійно». Як бачите, зібрано більшість загальнолюдських цінностей. Якщо людина сповідує їх – нам легко працювати разом.

За матеріалами газети "Волинь-нова" 27.06.13 року

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на Американській фондовій біржі у п'ятницю, 20 вересня, закінчилися зниженням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

В Україні подорожчає газ для промисловості
Максимальні ціни для промспоживачів з 1 жовтня зростуть на 4,9%, мінімальні - на 5,6%.

Рада прийняла закон про субсидії для іноземців у сфері кіно
Парламент прийняв закон про виплату іноземцям cash rebate в сфері кінематографії. За проголосували 252 народних депутати.

Рада прийняла закон про кешбек покупцеві в разі незаконно виданого чека
Парламент прийняв закон про кешбек за скаргу на незаконний чек. За проголосували 237 народних депутатів

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх