ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Перше засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
У зв’язку з обранням 5 грудня 2018 року складу Агентства та його затвердженням Кабінетом міністрів України (Розпорядження від 27 грудня 2018 року, № 1063-р), перше...

Відсутність нових уніфікованих форм актів перевірок є законною підставою для недопущення до планових перевірок - ДРС
Позиція ДРС щодо наявності повноважень у органів державного нагляду (контролю) на проведення перевірок й права підприємців не допускати їх до проведення перевірок за відсутності затверджених...

Крюківський вагонзавод створить приміський електропоїзд
У 2019 році Крюківський вагонобудівний завод інвестує близько 200 млн грн у створення приміського електропоїзда. Про це заявив голова наглядової ради ПАТ КВБЗ Володимир Приходько. "Будемо...

Національний банк затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації
Національний банк України затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України "Про валюту і валютні...

У 2019 стартує масштабна реформа професійної освіти
Реформа професійної освіти передбачатиме зміну стандартів, прийняття нового профільного закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту», а також оновлення освітнього середовища. Над оновленням ...

Календар

«    Январь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Засідання Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення

Створено: 12-10-2015, 12:47 Переглядів: 558
Дієвість цього твердження підтвердив звітом про роботу комітету впродовж 2012-2014 років, коли головувала сторона роботодавців, генеральний директор АТ СКФ «Україна» Володимир Цибульський. За цей час відбулося 5 засідань, два з яких – на підприємствах області (ТзОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», АТ СКФ «Україна»), решта – в Луцькому вищому професійному училищі будівництва та архітектури, Федерації профспілок області, Волинській обласній раді. Обговорили 22 питання щодо проблем профтехосвіти, вдосконалення профорієнтації, усунення недоліків у формуванні державного замовлення на підготовку кадрів та ліквідацію диспропорцій на ринку праці, зайнятості сільського населення, розвитку підприємництва, легалізації трудових відносин, соціального захисту вимушених переселенців з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО та ін.. Щорічно розглядалися підсумки реалізації в області Територіальної програми зайнятості населення, Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки і виконання заходів щодо розвитку малого та середнього бізнесу. Щоразу засідання тривали у формі активного спілкування і дискусій.
Завдяки такому «живому» діалогу надіслано звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин про підтримання проектів Законів України: «Про статус та функціонування сімейних (родинних) ферм», «Про внесення змін до Законів України «Про особисте селянське господарство», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про пенсійне забезпечення»; були підготовлені пропозиції до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» - перелік доповнено 17 новими напрямками. Члени координаційного комітету активно сприяли впровадженню нової норми закону про здобуття освіти тими, кому за 45 років, за допомогою наданого службою зайнятості ваучера, сприяли налагодженню організації співпраці з ЄС в сфері реалізації та супроводженні проектів: «Транскордонна система пошуку інвестора Польща-Україна» протягом вересня 2013 року – травня 2015 року; «Планета ідей – транскордонний трансфер знань в сфері розвитку зеленого туризму» протягом вересня 2013 року – грудня 2014 року.
На засіданнях комітету вносилися пропозиції щодо зміни структури підготовки робітничих кадрів, впровадженню нових професій, зменшення підготовки робітничих кадрів, яких є надлишок на ринку праці. Протягом останніх трьох років було припинено, або зменшено обсяги підготовки за більш ніж 10 професіями, які не користуються попитом на ринку праці. Одночасно отримані ліцензії на право підготовки робітничих кадрів та здійснюється прийом на навчання за такими новими професіями, як монтажник систем утеплення будівель, монтажник санітарно-технічних систем та устаткування, оператор з обробки інформацій та програмного забезпечення, слюсар з машино-складальних робіт, оператор ліній у виробництві харчової продукції тощо.
Разом з тим, питання неузгодженості між ринком праці та ринком освітніх послуг залишається на сьогодні надзвичайно актуальним. Необхідно поширювати практику розміщення державного замовлення у професійно-технічні навчальні заклади на конкурсних засадах та практику формування держзамовлення на підставі двохсторонніх договорів про надання освітніх послуг між навчальним закладом та замовниками робітничих кадрів. Активізувати роботу щодо розробки державних стандартів професійно-технічної освіти, забезпечувати ліцензування в навчальних закладах нових перспективних на ринку праці професій, що обумовлені регіональними особливостями.
Робота Комітету публічна та прозора, про що свідчить створений у 2011 році блог комітету в мережі Інтернет. На даний час зафіксовано 5,6 тисяч його переглядів.
Володимир Цибульський відзначив хороше взаєморозуміння координаційного комітету та служби зайнятості, тому робота помітна і про неї знає громадськість. В свою чергу, член координаційного комітету, голова обласної профспілки працівників соціальної сфери Галина Микитюк висловила вдячність Володимиру Івановичу за вдале керівництво цією структурою і активну позицію на ринку праці Волині.

Під час засідання сторона роботодавців передала повноваження у головуванні профспілковій стороні – шляхом голосування обрали керівником комітету голову Федерації профспілок області Іванну Дубинку-Філозоф, відповідно заступниками – генерального директора АТ СКФ «Україна» Володимира Цибульського і заступника голови обласної державної адміністрації Світлану Мишковець.
Далі, відповідно до порядку денного засідання, члени координаційного комітети заслухали виступ в.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Галини Дикої щодо впливу запровадження Європейським Союзом автономних преференційних заходів у торгівлі з Україною на обсяги експорту волинських товарів. Галина Ярославівна поінформувала, що автономні торгівельні преференції продовжено до 31 грудня 2015 року, і метою їх є одностороннє зменшення або скасування митних тарифів ЄС на товари, що походять з України. Рівень ставок увізних мит та обсяги тарифних квот в рамках односторонніх торговельних преференцій ЄС встановлено згідно з положеннями щодо вільної торгівлі Угоди про асоціацію.
У січні - липні 2015 року зовнішньоторговельний оборот регіону склав 666,4 млн. дол.. Підприємства області експортували товари у 67 країн, імпортували – з 83 країн. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,13 (у 2014 році – 0,89). В структурі експорту товарів 34,9% займало електричне обладнання, 13,6% – деревина і вироби з неї, 11,8% – механічні пристрої, 7,5% – меблі, 5,4% – соки плодові, 4,2% – м'ясо та субпродукти, 2,7 – 1,9% – пластмаси, полімерні матеріали, зернові культури, молочні продукти, текстильний одяг. У країни Євросоюзу у січні-серпні 2015 року експортовано товарів на 302,6 млн. дол., що на 5,8% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема, збільшився обсяг поставок пластмас, полімерних матеріалів та меблів в 2 і 1,5 раза відповідно, електричного обладнання – на 28%, а експорт соків плодових розпочався тільки в цьому році. Вагомі експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Німеччини (150,9 млн. дол.), Польщі (88,2 млн. дол.), Нідерландів (10,9 млн. дол.), Словаччини (8,2 млн. дол.), Австрії (7,5 млн. дол.) та Угорщини (6,1 млн. дол.).
Країни ЄС є основним ринком збуту товарів підприємств області – питома вага експорту до країн ЄС складає 75,1 % до загального обсягу експорту.
Отож, за словами Галини Ярославівни, можна стверджувати, що запровадження преференційного режиму для України сприяє зростанню експорту у країни Євросоюзу підприємствами, продукція яких відповідає вимогам цих країн. Це, в свою чергу, дає можливість підприємствам-експортерам розвиватися, нарощувати свої потужності, тобто створювати нові робочі місця, сприяти зайнятості населення.
Для того, щоби кількість підприємств-експортерів зростала необхідно доводити інформацію про можливості торгівлі з країнами Євросоюзу до діючих та нових підприємств, допомагати їм у сертифікації продукції відповідно до європейських стандартів і Директив ЄС, вимогам яких продукція повинна відповідати. Обласному центру зайнятості було запропоновано організувати інформаційне роз’яснення у формі бліц-навчань для волинських експортерів.
Дискусії щодо розвитку промисловості регіону перейшли в обговорення наступного питання – соціального захисту населення у зв’язку із підвищенням цін та тарифів на енергоносії у 2015 році, яке озвучила директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод. Члени комітету дійшли до думки, що більш важливо провадити виважену державну політику економічного розвитку і, відповідно, створення можливостей для зайнятості населення, а не спонукати до збільшення кількості одержувачів субсидій. Таким чином наблизилися до обговорення проекту Закону України «Про зайнятість населення» і реформування державної служби зайнятості. Сторона роботодавців прагне більшої обізнаності із положеннями нового закону і готова до активного обговорення. Директор ПАТ SKF «Україна» Володимир Цибульський висловився про те, що неприпустимо ліквідовувати службу зайнятості у цей непростий час і зазначив, що не бував у жодній країні, в якій би не було служби зайнятості. У нього виникає питання: хто буде займатися у такому випадку проблемами безробіття? Володимир Іванович переконаний, що служба зайнятості має бути, аби опікуватися пошукачами роботи і налагоджувати ефективні зв’язки з роботодавцями.

Оксана Гобод поінформувала, що станом на 1.10.2015 року більше 92 тис. домогосподарствам області призначено субсидії. Цьому передувала активна інформаційно-роз’яснювальна робота, у тому числі за участю безробітних, які перебувають на обліку у центрах зайнятості Волині. На початок опалювального періоду, за словами Оксани Михайлівни, прогнозується збільшення одержувачів субсидій до 113 тисяч (всього в області 345 домогосподарств).
За підсумками розгляду питання було запропоновано департаменту соціального захисту населення ОДА підготувати на наступне засідання інформацію про роботу щодо зменшення заборгованості у виплаті заробітної плати.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук доповіла учасникам засідання на тему забезпечення гарантій зайнятості неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що стала останньою у порядку денного засідання. Передусім, висловила вдячність працівникам освіти за якісну співпрацю у профорієнтації цієї категорії осіб, оскільки цьогоріч діти-сироти до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні не зверталися. Протягом 5 останніх років на обліку в служби зайнятості перебувало 17 дітей-сиріт, з них 10 – працевлаштовані. Упродовж 9 місяців 2015 року статус безробітного мали 56 осіб у віці до 18 років. За сприяння служби зайнятості 43 неповнолітні особи проходили професійне навчання, 29 осіб працевлаштовані, 1 особа до 18 років взяла участь в роботах тимчасового характеру.
Під опікою фахівців служби зайнятості, за словами Раїси Євгенівни, перебувають діти загиблих в зоні проведення антитерористичної операції. У Волинській області залишились напівсиротами 103 дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення воєнних дій в зоні АТО, яких 37 – віком до 6 років, 42 – віком від 6 до 15 років та 24 дитини – віком від 15 років. З ними проводиться профорієнтаційна робота у вигляді відвідування родин загиблих воїнів, проведення уроків-семінарів щодо правильного вибору професій, тренінгів в Центрах кар’єри щодо техніки пошуку роботи та навиків самопрезентації, надання профконсультацій із застосуванням психологічного тестування для визначення навичок та професійних нахилів.
Обов’язком фахівців служби, за переконанням директора обласного центру зайнятості, є особлива увага дітям, які влаштовані під опіку, перебувають у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та державних дитячих закладах. Для них організовано 9 профорієнтаційних зустрічей та 58 особам надано профконсультації.
Для сприяння у побудові та реалізації професійної кар’єри студентської молоді, формуванні активної позиції на ринку праці, навчання технології пошуку роботи та навикам самореалізації, подолання комунікативних бар’єрів при вищих навчальних закладах області функціонують 12 Центрів кар’єри та сприяння працевлаштуванню студентів. Впродовж минулого навчального року в них проведено 154 профорієнтаційних заходів, в яких взяли участь 6122 студентів, 98 роботодавців, 428 викладачів навчальних закладів. У підтвердження ефективності діяльності таких центрів – до служби зайнятості звернулося менше випускників навчальних закладів області, де діють центри кар’єри. Раїса Євгенівна запропонувала новообраному голові координаційного комітету сприяння зайнятості долучитися до цієї роботи.
Члени координаційного комітету запропонували обласному центру зайнятості здійснювати моніторинг працезакріплення неповнолітніх осіб упродовж 6 місяців після їхнього працевлаштування.
Чергове засідання пройшло активно і конструктивно. Сторони соціального діалогу підтвердили готовність до обговорення наболілих питань ринку праці та сприяння у їх вирішенні.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Курси валют на 17 січня: гривня повернулася до зростання
Курс долара на міжбанківському валютному ринку опустився на дві копійки в продажу - до 28,08 грн/дол, курс у купівлі впав також на 2 копійки - до 28,05 грн/дол.

Погрози і шантаж. Сварка США з Німеччиною через ПП-2
У Німеччині обговорюють листи американського посла в країні Річарда Гренелла з погрозами санкцій на адресу німецьких компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу Північний потік-2.

Міністр порівняв солідарну і накопичувальну пенсійні системи
Гарантія виплат пенсій за будь-яких економічних умов - головна перевага чинної солідарної пенсійної системи, вважає Андрій Рева.

Українцям повернули 460 млн боргів із зарплати
Держвиконавці в 2018 році добилися погашення майже півмільярда зарплатних боргів. Гроші отримали 38 тисяч українців.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх