ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Парламент має намір звузити можливості для позапланових перевірок бізнесу

Створено: 13-11-2015, 13:36 Переглядів: 336
Верховна Рада ухвалила в першому читанні два депутатських законопроекти, які зменшують кількість планових перевірок, а також звужують перелік підстав для проведення позапланових перевірок бізнесу органами санітарно-епідеміологічного, пожежного, архітектурно-будівельного та інших видів державного нагляду.
За ухвалення законопроекту №2418а про внесення змін до закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" в першому читанні проголосували 247 народних депутатів при необхідних 226.
За ухвалення проекту закону №2422а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання здійснення окремих напрямків державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" в першому читанні проголосувало 229 депутатів при необхідних 226.
Доповідачем виступив депутат Сергій Кіраль. За його словами, законопроект №2418а передбачає зменшення адміністративного тиску на бізнес. Як зазначається в пояснювальній записці, проект закону передбачає скасування квартальних планів перевірок та встановлення планів перевірок виключно на рік, без права його зміни. Також зменшується кількість підстав для здійснення позапланових перевірок і звужується обсяг повноважень органів державного нагляду. До нових норм включено можливість консультування бізнесу органами держнагляду. Також громадські організації отримають більше прав для правового захисту приватних компаній, додав Кіраль.
Голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк додав, що даний законопроект вводить обмеження на тривалість і періодичність планових перевірок. Також пропонується зменшити штрафи для тих компаній, у яких уперше виявили порушення.
Доповідаючи з проекту закону №2422а, Кіраль повідомив, що цей законопроект конкретизує повноваження органів державного нагляду, а також посилює їх відповідальність за зловживання. За його словами, ці документи входять до пакета законопроектів, які розроблені за участю бізнес-спільноти й спрямовані на зменшення адміністративного тиску на приватний бізнес із боку держави. Вони встановлюють загальні правові та організаційні засади здійснення державного нагляду в різних сферах господарської діяльності. Також запропоновані законопроекти регламентують повноваження органів державного нагляду й відповідальність за їх порушення. Водночас, окремі особливості здійснення санітарно-епідеміологічного, пожежного, архітектурно-будівельного та інших видів державного нагляду врегульовані окремими кодифікованими законодавчими актами України та спеціальними законами.
Кабінет Міністрів у червні продовжив мораторій на проведення перевірок бізнесу до кінця 2016 року. Мораторій на проведення перевірок бізнесу був оголошений наприкінці 2014 року й повинен був діяти до 1 липня 2015 року. Пропозицію про продовження мораторію висунуло Мінекономрозвитку на підставі консультацій із бізнесом. Мораторій не стосується планових фіскальних перевірок.


Структура Об'єднання

Економічні Новини

НБУ планує змінити розрахунок офіційного курсу
Курс гривні до долара може розраховуватися на основі інформації з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters про реальні ринкові угоди.

Гонтарева підсумувала своє правління в Нацбанку
Глава Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що її реформи зробили українську банківську систему однією з найкращих у світі.

Другий енергоблок Рівненської АЕС підключили до мережі
Станом на 15:00 20 січня в роботі перебувають два енергоблоки АЕС із сумарним навантаженням 1200 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування активних енергоблоків немає.

Другий енергоблок Запорізької АЕС відключили на ремонт
Енергоблок №2 Запорізької атомної електростанції відключили від мережі у зв'язку з проведенням планового ремонту. Радіаційний фон знаходиться в межах норми.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх