ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Експертів Федерації включено до складу Координаційного центру із запровадження нового ринку електроенергії
Директора Департаменту промислової політики ФРУ Миколу Кончиця (контакти експерта - \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб...

Керівництво ФРУ у складі Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству
Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник захищатиме інтереси і права бізнесу у складі Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та...

Оновлено форму Заявки на отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Мінагрополітики внесло зміни до форми Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, затвердженої наказом Мінагрополітики від ...

Захищаємо херсонське підприємство «Юг-Атлант» від рейдерського захоплення
Федерація роботодавців України звернулася до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням дати оцінку діям співробітників територіального управління юстиції в Херсонській області відносно ...

Дуальна вища освіта в Україні: як застосувати досвід Німеччини
Федерація роботодавців України разом з Вищою дуальною школою Гера-Айзенах, Німецьким товариством дружби в Тюрінгії з країнами Східної Європи, факультетом комп'ютерних наук та кібернетики КНУ ім....

Календар

«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Реформи профтехосвіти

Створено: 15-06-2016, 10:26 Переглядів: 312
В області працює робоча група, яка має розробити пропозиції до реформування профтехосвіти. Попередньо, на Волині пропонують регулювати держзамовлення, відповідно до потреб регіону, а мережу закладів - оптимізувати.
Про це стало відомо під час оперативної наради у голови ОДА 13 червня.
Нагадаємо, заступник голови ОДА Світлана Мишковець повідомила, що профтехучилищам Волині не вистачає коштів до кінця року. Та складнощі роботи цих навчальних закладів розпочалися не вчора, а ще з січня 2016 року, коли народні депутати, після традиційного «нічного» затвердження держбюджету на 2016 рік, ПТУ, які фінансувалися з державних джерел, «подарували» регіонам. Причому, їх диференціювали: ПТУ, розташовані у містах обласного значення стали клопотом міських бюджетів, а зареєстровані в інших населених пунктах – мають фінансуватися з обласного бюджету.
Але на ділі все виявилося значно складніше: з січня на Волині фінансувалися лише ПТУ, передані обласному бюджету та місту Луцьку. Три міста: Володимир-Волинський, Ковель та Нововолинськ декілька місяців ігнорували потреби цих навчальних закладів. Невдоволені працівники ПТУ поїхали «шукати правди» до обласної ради і за 2 місяці отримали кошти за рахунок вільних залишків. Згодом проблема знову могла спровокувати протести: ці три міста все ще вагалися – виконувати бюджетне законодавство чи ні. Та до літа все-таки ситуація більш-менш стабілізувалася: міські ради прийняли рішення про виділення коштів, однак їх не вистачить на фінансове забезпечення до кінця року в обсягах попередніх років. А Нововолинське ВПУ, навколо якого точилися найгостріші дискусії, перереєстрували за місцем розташування і заклад має перейти на фінансування обласного бюджету.
Під час візиту у Ковельський професійний ліцей №7 голова Волинської облради Ігор Палиця наголосив: у нинішніх складних економічних умовах навчальним закладам, аби не лише існувати, але й розвиватись, доведеться заробляти на своїх послугах.
«Якщо ви готуєте спеціалістів, які потім «нарозхват» ідуть в різні підприємства працювати, значить треба буде напрацьовувати юридичну базу. Ті діти, за яких можуть заплатити, можуть бути вільні. Ті, які не мають коштів на навчання, будуть вчитись безкоштовно, й треба продумати контракт, який вони будуть попередньо підписувати. Працівники закладу їм віддали 3 роки життя. Жителі області або міста віддали свої гроші у вигляді податків. І якщо якась фірма хоче забрати гарно підготованих спеціалістів до себе на навчання, то, будь ласка, – компенсуйте те, що було витрачено на навчання з прибутком для училища, і забирайте фахівців. Училище повинне заробляти гроші», – пояснив Ігор Палиця та зазначив, що це – ринкові умови, в яких схожі заклади будуть змушені працювати, адже держава зняла їх зі свого забезпечення.
Це було навесні. Що ж відбувається сьогодні? Всього на Волині - 22 навчальні заклади профтехосвіти, зауважила Світлана Мишковець. Щороку для потреб підприємств тут випускають 4 тисячі випускників. Середня вартість підготовки одного випускника - 17,5 тисячі гривень. Але це цифри. Насправді ситуація тривожна: ПТУ треба реформувати. Як? Поки єдиного рецепту не вигадали.
Посадовець повідомила: під час парламентських слухань щодо реформи професійно-технічної освіти Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила про урядове бачення підтримки підготовки робітничих кадрів. Зокрема, один із рівнів – державне замовлення гостро дефіцитних професій загальнодержавного значення шляхом розроблення спеціальних державних програм.
Зі слів Світлани Мишковець, на сьогодні в Уряді виокремили 3 таких професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, монтажник санітарно-технічних систем та устаткування і майстер швейного виробництва (швачка кравець і закрійник).
Крім того, ще одним видом замовлення може бути обласне: тобто область визначає фахівців яких професій потребує і фінансує їх.
До слова, ПТУ – заклади, де учні здобувають не лише професійні знання, а й середню освіту. Тож справедливо було б, якби держава диференціювала витрати на ці 2 напрямки: адже середня освіта в звичайних ЗОШ фінансується з державної субвенції. Тож, якби держбюджет покрив витрати на цю частину освітнього процесу, місцевим бюджетам було б легше. Та поки що таких рішень Уряд не прийняв.
Голова ОДА Володимир Гунчик, своєю чергою, пояснив власне бачення розвитку профтехосвіти Волині: держзамовлення, яке може бути скориговано відповідно до потреб області, замовлення органів місцевого самоврядування (комунальні підприємства населених пунктів також потребують робітничих кадрів, вони подають заявки на професії, а органи місцевого самоврядування їх фінансують) та замовлення бізнесу (підприємства підписують договори з ПТУ на необхідну кількість робітничих кадрів і оплачують їх навчання).
В області вже створена робоча група, яка має визначити план дій реформування профтехосвіти. Чиновники ОДА за досвідом навіть їздили до Естонії. Члени робочої групи, зауважила Світлана Мишковець, вивчають потреби ринку праці, і вносять пропозиції. Зокрема, пропонується оптимізувати перелік професій, модернізувати мережу закладів. А ще в області розробляють рекомендації про укрупнення навчальних закладів шляхом їх об’єднання.
Всі ці пропозиції готують на розширену нараду, яку в області обіцяють провести у липні. Саме тоді на Волині й розкажуть, які далі перспективи можуть бути в ПТУ Волині.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Федрезерв США залишив ключову ставку без змін
ФРС США зберегла базову ставку на рівні 1-1,25% річних.

Центренерго переплачує за транспортування американського вугілля - ЗМІ
Журналісти викрили схему заробітку на постачання вугілля.

Google готується оголосити про поглинання HTC - ЗМІ
Завтра можуть бути озвучені результати угоди компаній.

ЗМІ назвали провайдерів, де вчора пройшли обшуки
В ухвалі суду фігурують п'ять телеком-операторів і провайдерів.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх