ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Реформи профтехосвіти

Створено: 15-06-2016, 10:26 Переглядів: 370
В області працює робоча група, яка має розробити пропозиції до реформування профтехосвіти. Попередньо, на Волині пропонують регулювати держзамовлення, відповідно до потреб регіону, а мережу закладів - оптимізувати.
Про це стало відомо під час оперативної наради у голови ОДА 13 червня.
Нагадаємо, заступник голови ОДА Світлана Мишковець повідомила, що профтехучилищам Волині не вистачає коштів до кінця року. Та складнощі роботи цих навчальних закладів розпочалися не вчора, а ще з січня 2016 року, коли народні депутати, після традиційного «нічного» затвердження держбюджету на 2016 рік, ПТУ, які фінансувалися з державних джерел, «подарували» регіонам. Причому, їх диференціювали: ПТУ, розташовані у містах обласного значення стали клопотом міських бюджетів, а зареєстровані в інших населених пунктах – мають фінансуватися з обласного бюджету.
Але на ділі все виявилося значно складніше: з січня на Волині фінансувалися лише ПТУ, передані обласному бюджету та місту Луцьку. Три міста: Володимир-Волинський, Ковель та Нововолинськ декілька місяців ігнорували потреби цих навчальних закладів. Невдоволені працівники ПТУ поїхали «шукати правди» до обласної ради і за 2 місяці отримали кошти за рахунок вільних залишків. Згодом проблема знову могла спровокувати протести: ці три міста все ще вагалися – виконувати бюджетне законодавство чи ні. Та до літа все-таки ситуація більш-менш стабілізувалася: міські ради прийняли рішення про виділення коштів, однак їх не вистачить на фінансове забезпечення до кінця року в обсягах попередніх років. А Нововолинське ВПУ, навколо якого точилися найгостріші дискусії, перереєстрували за місцем розташування і заклад має перейти на фінансування обласного бюджету.
Під час візиту у Ковельський професійний ліцей №7 голова Волинської облради Ігор Палиця наголосив: у нинішніх складних економічних умовах навчальним закладам, аби не лише існувати, але й розвиватись, доведеться заробляти на своїх послугах.
«Якщо ви готуєте спеціалістів, які потім «нарозхват» ідуть в різні підприємства працювати, значить треба буде напрацьовувати юридичну базу. Ті діти, за яких можуть заплатити, можуть бути вільні. Ті, які не мають коштів на навчання, будуть вчитись безкоштовно, й треба продумати контракт, який вони будуть попередньо підписувати. Працівники закладу їм віддали 3 роки життя. Жителі області або міста віддали свої гроші у вигляді податків. І якщо якась фірма хоче забрати гарно підготованих спеціалістів до себе на навчання, то, будь ласка, – компенсуйте те, що було витрачено на навчання з прибутком для училища, і забирайте фахівців. Училище повинне заробляти гроші», – пояснив Ігор Палиця та зазначив, що це – ринкові умови, в яких схожі заклади будуть змушені працювати, адже держава зняла їх зі свого забезпечення.
Це було навесні. Що ж відбувається сьогодні? Всього на Волині - 22 навчальні заклади профтехосвіти, зауважила Світлана Мишковець. Щороку для потреб підприємств тут випускають 4 тисячі випускників. Середня вартість підготовки одного випускника - 17,5 тисячі гривень. Але це цифри. Насправді ситуація тривожна: ПТУ треба реформувати. Як? Поки єдиного рецепту не вигадали.
Посадовець повідомила: під час парламентських слухань щодо реформи професійно-технічної освіти Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила про урядове бачення підтримки підготовки робітничих кадрів. Зокрема, один із рівнів – державне замовлення гостро дефіцитних професій загальнодержавного значення шляхом розроблення спеціальних державних програм.
Зі слів Світлани Мишковець, на сьогодні в Уряді виокремили 3 таких професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, монтажник санітарно-технічних систем та устаткування і майстер швейного виробництва (швачка кравець і закрійник).
Крім того, ще одним видом замовлення може бути обласне: тобто область визначає фахівців яких професій потребує і фінансує їх.
До слова, ПТУ – заклади, де учні здобувають не лише професійні знання, а й середню освіту. Тож справедливо було б, якби держава диференціювала витрати на ці 2 напрямки: адже середня освіта в звичайних ЗОШ фінансується з державної субвенції. Тож, якби держбюджет покрив витрати на цю частину освітнього процесу, місцевим бюджетам було б легше. Та поки що таких рішень Уряд не прийняв.
Голова ОДА Володимир Гунчик, своєю чергою, пояснив власне бачення розвитку профтехосвіти Волині: держзамовлення, яке може бути скориговано відповідно до потреб області, замовлення органів місцевого самоврядування (комунальні підприємства населених пунктів також потребують робітничих кадрів, вони подають заявки на професії, а органи місцевого самоврядування їх фінансують) та замовлення бізнесу (підприємства підписують договори з ПТУ на необхідну кількість робітничих кадрів і оплачують їх навчання).
В області вже створена робоча група, яка має визначити план дій реформування профтехосвіти. Чиновники ОДА за досвідом навіть їздили до Естонії. Члени робочої групи, зауважила Світлана Мишковець, вивчають потреби ринку праці, і вносять пропозиції. Зокрема, пропонується оптимізувати перелік професій, модернізувати мережу закладів. А ще в області розробляють рекомендації про укрупнення навчальних закладів шляхом їх об’єднання.
Всі ці пропозиції готують на розширену нараду, яку в області обіцяють провести у липні. Саме тоді на Волині й розкажуть, які далі перспективи можуть бути в ПТУ Волині.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Курс валют на 19 січня: гривня обвалилася
Офіційна європейська валюта подорожчала більш ніж на 22 копійки за день, а долар, за даними міжбанку, додав у ціні 11 копійок.

До Криму поставили німецькі генератори - ЗМІ
На цих судах використовувалося обладнання W?rtsil?. Верф "Залив", окрім будівництва і ремонту суден, також виробляє спеціальні металоконструкції для Кримського моста.

В Україні за рік закрилися 827 відділень банків
Українські банки за 2017 рік скоротили кількість відділень на 8% - до 9489 відділень. Але при цьому темпи закриття знизилися, практично, удвічі.

Став відомий обсяг українського ринку Bitcoin
Аналітики банку Citigroup оцінюють обсяг українського ринку Bitcoin у 2,5 млрд доларів. Великий масштаб транзакцій у криптовалюті пов'язують з високим рівнем тіньової економіки.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх