ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Закон про захист бізнесу від тиску правоохоронців, над яким працювали експерти ФРУ - прийнято
Київ, 16 листопада. Сьогодні Верховна Рада 312 голосами «за» прийняла урядовий законопроект №7275 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників...

Запрошуємо на конференцію з оподаткування, ведення міжнародного бізнесу та впровадження блокчейн TOP FORUM Ukraine
Запрошуємо Вас на конференцію з оподаткування, ведення міжнародного бізнесу та впровадження блокчейн TOP FORUM Ukraine - 4 грудня, Hilton Київ. Серед спікерів - народні депутати, держсекретар...

В Україні введуть нову міжнародну класифікацію товарів
Уряд підтримав законопроект про нову міжнародну класифікацію товарів для сплати митного тарифу. Документ не змінює ставки ввізного мита на товари, а тільки приводить законодавчу базу України...

За сприяння Федерації внесено зміни до Порядку використання коштів держбюджету для часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Кабмін постановою №832 від 25 жовтня 2017 року вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для 20%-ї компенсації вартості сільськогосподарської техніки та...

Основним трендом для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів: Голова ФРУ Дмитро Олійник на форумі Level Up Ukraine 2017
КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови...

Календар

«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

В області розпочинається цикл нарад із реформування системи профтехосвіти

Створено: 21-06-2016, 09:16 Переглядів: 277
Після прийняття нового бюджетного законодавства фінансування професійно-технічної освіти лягло на плечі місцевих бюджетів, а не Державного, як це було раніше. А тому в області вирішили напрацювати механізм, яким чином відбуватиметься функціонування закладів профтехосвіти області під час циклу нарад, перша з яких під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика відбулась сьогодні, 17 червня 2016 року.
Варто зазначити, що на нараді були присутні міські голови, керівники закладів професійно-технічної освіти та керівники профільних управлінь облдержадміністрації.
Перше, на чому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, – сьогодні потрібно розмежовувати середню освіту та профтехосвіту. На його переконання, функціювання закладів професійно-технічної освіти повинно проводитись за рахунок кількох джерел, а саме: фінансування з Державного бюджету середньої освіти та окреме фінансування державного замовлення, фінансування з місцевих бюджетів регіонального замовлення та фінансування, яке здійснюватимуть представники бізнесу на підготовку їх кадрів.
Друге питання, яке порушили після фінансування, – реорганізація цих закладів. На території області на сьогодні є 22 заклади професійно-технічної освіти і, на переконання керівника найвищої гілки виконавчої влади області, така кількість завелика. Однак, щоби визначити скільки їх потрібно, необхідно зробити базу замовлення.
– Потрібно зробити опорні професійно-технічні заклади – центри, на яких ми сконцентруємо державне замовлення і де можна залишити загальну середню освіту, і центри-філіали, де йтиме більш спеціалізована підготовка, – зазначив Володимир Гунчик.
Та ще одним важливим фактором при цьому залишається матеріально-технічна база, але, за словами Володимира Петровича, це можна виправити за рахунок сторони бізнесу, яка теж зацікавлена у підготовці спеціалістів-професіоналів і готова на базі своїх організацій проводити відповідні навчання. Те саме стосується і постійного підвищення рівня кваліфікації.
А так як така реформа неможлива без участі місцевої влади, то свою думку висловили і міські голови Ковеля, Володимир-Волинська та Нововолинська. Відтак Ковельський міський голова Олег Кіндер порушив питання фінансування у випадку, коли більшість дітей у закладі не з міста, а з інших районів. На його думку, до цього процесу повинні долучатись і райдержадміністрації області.
– Це проблема, яку потрібно вирішувати по-державницьки, адже немає різниці які діти, і з яких районів навчаються у професійно-технічному закладі. Регіональні керівники районів не повинні стояти осторонь, – наголосив Олег Олексійович.
Схожу пропозицію висловив і заступник Нововолинського міського голови Андрій Сторонський. За його словами, місто готове фінансувати тільки своїх учнів, замовлення на яких сьогодні складає 54 особи (і це разом з бізнесом) і обійдеться приблизно у 7 млн грн.
– Тому повинна бути відповідальність тих, хто дає це замовлення. Потрібно, щоби кошти «ходили» за учнями, – зазначив Андрій Миронович.
Враховуючи це, голова облдержадміністрації звернувся з проханням до присутніх учасників цього процесу протягом місяця часу надати в облдержадміністрацію інформацію про назви затребуваних професій, кількість їх замовлень і чи готові фінансувати. Зокрема мова йшла і про роботодавців, які мають надати число затребуваних професій та перелік професій, які потрібні бізнесу.
Це потрібно для формування плану дій. Адже такі кроки приймаються, щоби під час змін до бюджету на 2017 рік передбачили фінансування як на Державному рівні, так і на місцевих.
– Я вважаю, що ми з вами зможемо повністю реформувати та налагодити систему професійно-технічної освіти за три роки. І перший крок – це реальні цифри по замовленню, – відзначив Володимир Гунчик.
Тому на завершення Володимир Петрович звернувся з проханням надавати і зустрічні пропозиції з реформування системи професійно-технічної освіти.
За повідомленням Волинської ОДА

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на біржах в США 17 листопада завершилися падінням індексів, свідчать дані бірж.

Курс валют на 20 листопада: гривню дещо послабили
При цьому гривня зміцнилася щодо євро.

Укренерго дадуть в борг 130 млн євро на модернізацію електромереж
Загальна вартість реалізації проекту складає 280 млн євро.

Майже половина українських студентів отримують стипендії
Стипендії отримують понад 310 000 чоловік.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх