ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Експертів Федерації включено до складу Координаційного центру із запровадження нового ринку електроенергії
Директора Департаменту промислової політики ФРУ Миколу Кончиця (контакти експерта - \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб...

Керівництво ФРУ у складі Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству
Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник захищатиме інтереси і права бізнесу у складі Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та...

Оновлено форму Заявки на отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Мінагрополітики внесло зміни до форми Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, затвердженої наказом Мінагрополітики від ...

Захищаємо херсонське підприємство «Юг-Атлант» від рейдерського захоплення
Федерація роботодавців України звернулася до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням дати оцінку діям співробітників територіального управління юстиції в Херсонській області відносно ...

Дуальна вища освіта в Україні: як застосувати досвід Німеччини
Федерація роботодавців України разом з Вищою дуальною школою Гера-Айзенах, Німецьким товариством дружби в Тюрінгії з країнами Східної Європи, факультетом комп'ютерних наук та кібернетики КНУ ім....

Календар

«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Роботодавці очікують кваліфіковані робітничі кадри

Створено: 1-07-2016, 12:11 Переглядів: 378
Перспективні плани формування у Волинській області спроможних територіальних громад і шляхи розв’язання проблеми престижності трудової діяльності у сфері матеріального виробництва стали предметом обговорення під час засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що 29 червня відбулося у залі обласної ради. Профспілки, влада і роботодавці вчергове зібралися, аби напрацювати конкретні пропозиції задля вирішення актуальних питань зайнятості волинян.

Директор обласного Офісу реформ, президент «Асоціації регіонального розвитку» Анатолій Пархом’юк виклав основні питання, які виникають під час організації об’єднаних громад. На Волині перспективним планом, затвердженим Кабміном, передбачено створення 52 громад. Ще 22, запропоновані сесією обласної ради, визнані неспроможними для повноцінного функціонування. Анатолій Іванович представив структуру виконавчих органів громади та, відповідно, основні функції, які належать до сфери її відповідальності. Послуги, що вона повинна виконувати, вимагають відповідного кадрового потенціалу.
Уже в області створено 5 спроможних громад, які забезпечені спеціалістами із районних центрів. За словами Анатолія Пархом’юка, вони мігрували від нестабільності. «Кадри треба готувати! І служба зайнятості у цьому може допомогти», - висловив переконання керівник обласного Офісу реформ.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук запевнила, що повноцінну підтримку і допомогу можна отримати у кожному центрі зайнятості області. «Просимо назвати перспективні кадрові потреби, щоб служба зайнятості оперативно сприяла у розробці курсів цільового призначення для навчання необхідних спеціалістів», - запропонувала Раїса Євгенівна. Водночас, висловила побажання оприлюднювати інформацію про вакантні посади в об’єднаних громадах і умови проведення конкурсів.
Дискусію серед членів координаційного комітету викликало наступне питання -престижності робітничих професій серед молоді.
Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна поінформувала про освітні послуги системи профтехосвіти області. Зокрема, зазначила, що в області функціонує 22 навчальних заклади ІІ-ІІІ атестаційних рівнів, в яких впродовж минулого року навчалося за понад 100 професіями майже 10 тис. учнів та слухачів. Здійснюється, за словами Людмили Володимирівни, переорієнтація з формування державного замовлення на регіональне, що передбачає особливо тісний контакт із роботодавцем. Уже скорочено набори за окремими професіями, а за деякими – взагалі припинено навчання. Керівник освітян області переконана у необхідності злагодженого діалогу освітніх закладів, роботодавців і влади у справі створення умов для професійного росту молоді.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець підтвердила необхідність налагодження ефективного взаємозв’язку роботодавця і навчального закладу. Водночас, висловила переконання, що «середня освіта має здобувалися у загальноосвітніх школах, а не професійно-технічних закладах, та й до вибору майбутньої професії дев’ятикласники ще не готові».
Генеральний директор ПАТ SKF «Україна», голова обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський висловив переконання у необхідності ведення активної роботи серед школярів старших класів з орієнтації на здобуття робітничих професій. Навчання у професійно-технічних закладах, за його словами, залишається непрестижним. «Проблемою є те, що молодь не хоче працювати за робітничим професіями, - запевнив Володимир Іванович. – Раніше були питання із низькою заробітною платою, зараз таких нема». До цього висновку керівник роботодавців області прийшов після аналізу травневого рівня середньої заробітної плати і кадрових потреб на великих підприємствах області: «на робітничі вакансії зарплату, меншу 8 тис.грн, ніхто не пропонував».
Генеральний директор ПАТ «Волинь-авто» Юрій Корольчук у підтримку зазначив, що потрібно популяризувати молодих працівників виробничих підприємств, аби таким чином підвищувати престижність робітничих професій.
Отож вирішили доручити службі зайнятості області забезпечити проведення профорієнтаційних виїздів у загальноосвітні навчальні заклади, щоквартально інформувати управління освіти, науки і молоді про кадрові потреби роботодавців, а керівникам професійно-технічних освітніх закладів у співпраці з роботодавцями оновити зміст навчальних програм і планів, виробничої практики, більш виважено підходити до формування замовлення на підготовку кадрів відповідно до потреб регіону.
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький запропонував обласній службі зайнятості, враховуючи позитивний досвід реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», започаткувати новий проект, що допомагав би початківцям у сфері матеріального виробництва успішно реалізовувати підприємницькі ініціативи, - «Школу бізнесу».
Директор обласного центру зайнятості підтримала цю ініціативу роботодавців і закликала усіх членів координаційного комітету долучитися до формування банку бізнес-ідей у сфері виробництва, що буде активно висвітлюватися на блозі обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Із повідомлення обласного центру зайнятості.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Федрезерв США залишив ключову ставку без змін
ФРС США зберегла базову ставку на рівні 1-1,25% річних.

Центренерго переплачує за транспортування американського вугілля - ЗМІ
Журналісти викрили схему заробітку на постачання вугілля.

Google готується оголосити про поглинання HTC - ЗМІ
Завтра можуть бути озвучені результати угоди компаній.

ЗМІ назвали провайдерів, де вчора пройшли обшуки
В ухвалі суду фігурують п'ять телеком-операторів і провайдерів.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх