ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Федерація виступила ініціатором обговорення впровадження інституту аудиту пожежної небезпеки як альтернативи інспекціям держорганів
У Федерації роботодавців України представники Верховної Ради, Ради підприємців при Кабміні, профільних асоціацій, фахівці з питань пожежної безпеки підприємств обговорили перспективи запровадження ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

У Карпатах видкрили Бескидський тунель
24 травня офіційно відкрили Бескидський тунель. Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина —...

ФРУ закликає Уряд ухвалити перелік послуг загального економічного інтересу для спрощення отримання держдопомоги
Голова ФРУ Дмитро Олійник під час сьогоднішнього засідання Уряду звернувся до Прем’єр-міністра з проханням розробити та ухвалити перелік послуг, які становлять загальний економічний інтерес з...

Календар

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Роботодавці очікують кваліфіковані робітничі кадри

Створено: 1-07-2016, 12:11 Переглядів: 526
Перспективні плани формування у Волинській області спроможних територіальних громад і шляхи розв’язання проблеми престижності трудової діяльності у сфері матеріального виробництва стали предметом обговорення під час засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що 29 червня відбулося у залі обласної ради. Профспілки, влада і роботодавці вчергове зібралися, аби напрацювати конкретні пропозиції задля вирішення актуальних питань зайнятості волинян.

Директор обласного Офісу реформ, президент «Асоціації регіонального розвитку» Анатолій Пархом’юк виклав основні питання, які виникають під час організації об’єднаних громад. На Волині перспективним планом, затвердженим Кабміном, передбачено створення 52 громад. Ще 22, запропоновані сесією обласної ради, визнані неспроможними для повноцінного функціонування. Анатолій Іванович представив структуру виконавчих органів громади та, відповідно, основні функції, які належать до сфери її відповідальності. Послуги, що вона повинна виконувати, вимагають відповідного кадрового потенціалу.
Уже в області створено 5 спроможних громад, які забезпечені спеціалістами із районних центрів. За словами Анатолія Пархом’юка, вони мігрували від нестабільності. «Кадри треба готувати! І служба зайнятості у цьому може допомогти», - висловив переконання керівник обласного Офісу реформ.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук запевнила, що повноцінну підтримку і допомогу можна отримати у кожному центрі зайнятості області. «Просимо назвати перспективні кадрові потреби, щоб служба зайнятості оперативно сприяла у розробці курсів цільового призначення для навчання необхідних спеціалістів», - запропонувала Раїса Євгенівна. Водночас, висловила побажання оприлюднювати інформацію про вакантні посади в об’єднаних громадах і умови проведення конкурсів.
Дискусію серед членів координаційного комітету викликало наступне питання -престижності робітничих професій серед молоді.
Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна поінформувала про освітні послуги системи профтехосвіти області. Зокрема, зазначила, що в області функціонує 22 навчальних заклади ІІ-ІІІ атестаційних рівнів, в яких впродовж минулого року навчалося за понад 100 професіями майже 10 тис. учнів та слухачів. Здійснюється, за словами Людмили Володимирівни, переорієнтація з формування державного замовлення на регіональне, що передбачає особливо тісний контакт із роботодавцем. Уже скорочено набори за окремими професіями, а за деякими – взагалі припинено навчання. Керівник освітян області переконана у необхідності злагодженого діалогу освітніх закладів, роботодавців і влади у справі створення умов для професійного росту молоді.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець підтвердила необхідність налагодження ефективного взаємозв’язку роботодавця і навчального закладу. Водночас, висловила переконання, що «середня освіта має здобувалися у загальноосвітніх школах, а не професійно-технічних закладах, та й до вибору майбутньої професії дев’ятикласники ще не готові».
Генеральний директор ПАТ SKF «Україна», голова обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський висловив переконання у необхідності ведення активної роботи серед школярів старших класів з орієнтації на здобуття робітничих професій. Навчання у професійно-технічних закладах, за його словами, залишається непрестижним. «Проблемою є те, що молодь не хоче працювати за робітничим професіями, - запевнив Володимир Іванович. – Раніше були питання із низькою заробітною платою, зараз таких нема». До цього висновку керівник роботодавців області прийшов після аналізу травневого рівня середньої заробітної плати і кадрових потреб на великих підприємствах області: «на робітничі вакансії зарплату, меншу 8 тис.грн, ніхто не пропонував».
Генеральний директор ПАТ «Волинь-авто» Юрій Корольчук у підтримку зазначив, що потрібно популяризувати молодих працівників виробничих підприємств, аби таким чином підвищувати престижність робітничих професій.
Отож вирішили доручити службі зайнятості області забезпечити проведення профорієнтаційних виїздів у загальноосвітні навчальні заклади, щоквартально інформувати управління освіти, науки і молоді про кадрові потреби роботодавців, а керівникам професійно-технічних освітніх закладів у співпраці з роботодавцями оновити зміст навчальних програм і планів, виробничої практики, більш виважено підходити до формування замовлення на підготовку кадрів відповідно до потреб регіону.
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький запропонував обласній службі зайнятості, враховуючи позитивний досвід реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», започаткувати новий проект, що допомагав би початківцям у сфері матеріального виробництва успішно реалізовувати підприємницькі ініціативи, - «Школу бізнесу».
Директор обласного центру зайнятості підтримала цю ініціативу роботодавців і закликала усіх членів координаційного комітету долучитися до формування банку бізнес-ідей у сфері виробництва, що буде активно висвітлюватися на блозі обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Із повідомлення обласного центру зайнятості.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на Американській фондовій біржі в четвер, 24 травня, закінчилися падінням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

РНБО ввів санкції проти російських заправок
Під заходи потрапила низка дочірніх структур російського монополіста Газпром, а також Роснефть і Лукойл.

Курс валют на 25 травня: гривню послабили
НБУ незначно послабив курс гривні. Курс долара на міжбанку 24 травня зріс до 26,13 - 26,17 грн/дол.

АМКУ оштрафував Укртрансгаз
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію за ненадання затребуваної інформації у встановлені терміни.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх