ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Роботодавці очікують кваліфіковані робітничі кадри

Створено: 1-07-2016, 12:11 Переглядів: 442
Перспективні плани формування у Волинській області спроможних територіальних громад і шляхи розв’язання проблеми престижності трудової діяльності у сфері матеріального виробництва стали предметом обговорення під час засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що 29 червня відбулося у залі обласної ради. Профспілки, влада і роботодавці вчергове зібралися, аби напрацювати конкретні пропозиції задля вирішення актуальних питань зайнятості волинян.

Директор обласного Офісу реформ, президент «Асоціації регіонального розвитку» Анатолій Пархом’юк виклав основні питання, які виникають під час організації об’єднаних громад. На Волині перспективним планом, затвердженим Кабміном, передбачено створення 52 громад. Ще 22, запропоновані сесією обласної ради, визнані неспроможними для повноцінного функціонування. Анатолій Іванович представив структуру виконавчих органів громади та, відповідно, основні функції, які належать до сфери її відповідальності. Послуги, що вона повинна виконувати, вимагають відповідного кадрового потенціалу.
Уже в області створено 5 спроможних громад, які забезпечені спеціалістами із районних центрів. За словами Анатолія Пархом’юка, вони мігрували від нестабільності. «Кадри треба готувати! І служба зайнятості у цьому може допомогти», - висловив переконання керівник обласного Офісу реформ.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук запевнила, що повноцінну підтримку і допомогу можна отримати у кожному центрі зайнятості області. «Просимо назвати перспективні кадрові потреби, щоб служба зайнятості оперативно сприяла у розробці курсів цільового призначення для навчання необхідних спеціалістів», - запропонувала Раїса Євгенівна. Водночас, висловила побажання оприлюднювати інформацію про вакантні посади в об’єднаних громадах і умови проведення конкурсів.
Дискусію серед членів координаційного комітету викликало наступне питання -престижності робітничих професій серед молоді.
Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна поінформувала про освітні послуги системи профтехосвіти області. Зокрема, зазначила, що в області функціонує 22 навчальних заклади ІІ-ІІІ атестаційних рівнів, в яких впродовж минулого року навчалося за понад 100 професіями майже 10 тис. учнів та слухачів. Здійснюється, за словами Людмили Володимирівни, переорієнтація з формування державного замовлення на регіональне, що передбачає особливо тісний контакт із роботодавцем. Уже скорочено набори за окремими професіями, а за деякими – взагалі припинено навчання. Керівник освітян області переконана у необхідності злагодженого діалогу освітніх закладів, роботодавців і влади у справі створення умов для професійного росту молоді.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець підтвердила необхідність налагодження ефективного взаємозв’язку роботодавця і навчального закладу. Водночас, висловила переконання, що «середня освіта має здобувалися у загальноосвітніх школах, а не професійно-технічних закладах, та й до вибору майбутньої професії дев’ятикласники ще не готові».
Генеральний директор ПАТ SKF «Україна», голова обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський висловив переконання у необхідності ведення активної роботи серед школярів старших класів з орієнтації на здобуття робітничих професій. Навчання у професійно-технічних закладах, за його словами, залишається непрестижним. «Проблемою є те, що молодь не хоче працювати за робітничим професіями, - запевнив Володимир Іванович. – Раніше були питання із низькою заробітною платою, зараз таких нема». До цього висновку керівник роботодавців області прийшов після аналізу травневого рівня середньої заробітної плати і кадрових потреб на великих підприємствах області: «на робітничі вакансії зарплату, меншу 8 тис.грн, ніхто не пропонував».
Генеральний директор ПАТ «Волинь-авто» Юрій Корольчук у підтримку зазначив, що потрібно популяризувати молодих працівників виробничих підприємств, аби таким чином підвищувати престижність робітничих професій.
Отож вирішили доручити службі зайнятості області забезпечити проведення профорієнтаційних виїздів у загальноосвітні навчальні заклади, щоквартально інформувати управління освіти, науки і молоді про кадрові потреби роботодавців, а керівникам професійно-технічних освітніх закладів у співпраці з роботодавцями оновити зміст навчальних програм і планів, виробничої практики, більш виважено підходити до формування замовлення на підготовку кадрів відповідно до потреб регіону.
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький запропонував обласній службі зайнятості, враховуючи позитивний досвід реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», започаткувати новий проект, що допомагав би початківцям у сфері матеріального виробництва успішно реалізовувати підприємницькі ініціативи, - «Школу бізнесу».
Директор обласного центру зайнятості підтримала цю ініціативу роботодавців і закликала усіх членів координаційного комітету долучитися до формування банку бізнес-ідей у сфері виробництва, що буде активно висвітлюватися на блозі обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Із повідомлення обласного центру зайнятості.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Курс валют на 19 січня: гривня обвалилася
Офіційна європейська валюта подорожчала більш ніж на 22 копійки за день, а долар, за даними міжбанку, додав у ціні 11 копійок.

До Криму поставили німецькі генератори - ЗМІ
На цих судах використовувалося обладнання W?rtsil?. Верф "Залив", окрім будівництва і ремонту суден, також виробляє спеціальні металоконструкції для Кримського моста.

В Україні за рік закрилися 827 відділень банків
Українські банки за 2017 рік скоротили кількість відділень на 8% - до 9489 відділень. Але при цьому темпи закриття знизилися, практично, удвічі.

Став відомий обсяг українського ринку Bitcoin
Аналітики банку Citigroup оцінюють обсяг українського ринку Bitcoin у 2,5 млрд доларів. Великий масштаб транзакцій у криптовалюті пов'язують з високим рівнем тіньової економіки.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх