ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Закон про захист бізнесу від тиску правоохоронців, над яким працювали експерти ФРУ - прийнято
Київ, 16 листопада. Сьогодні Верховна Рада 312 голосами «за» прийняла урядовий законопроект №7275 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників...

Запрошуємо на конференцію з оподаткування, ведення міжнародного бізнесу та впровадження блокчейн TOP FORUM Ukraine
Запрошуємо Вас на конференцію з оподаткування, ведення міжнародного бізнесу та впровадження блокчейн TOP FORUM Ukraine - 4 грудня, Hilton Київ. Серед спікерів - народні депутати, держсекретар...

В Україні введуть нову міжнародну класифікацію товарів
Уряд підтримав законопроект про нову міжнародну класифікацію товарів для сплати митного тарифу. Документ не змінює ставки ввізного мита на товари, а тільки приводить законодавчу базу України...

За сприяння Федерації внесено зміни до Порядку використання коштів держбюджету для часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Кабмін постановою №832 від 25 жовтня 2017 року вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для 20%-ї компенсації вартості сільськогосподарської техніки та...

Основним трендом для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів: Голова ФРУ Дмитро Олійник на форумі Level Up Ukraine 2017
КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови...

Календар

«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Роботодавці очікують кваліфіковані робітничі кадри

Створено: 1-07-2016, 12:11 Переглядів: 402
Перспективні плани формування у Волинській області спроможних територіальних громад і шляхи розв’язання проблеми престижності трудової діяльності у сфері матеріального виробництва стали предметом обговорення під час засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що 29 червня відбулося у залі обласної ради. Профспілки, влада і роботодавці вчергове зібралися, аби напрацювати конкретні пропозиції задля вирішення актуальних питань зайнятості волинян.

Директор обласного Офісу реформ, президент «Асоціації регіонального розвитку» Анатолій Пархом’юк виклав основні питання, які виникають під час організації об’єднаних громад. На Волині перспективним планом, затвердженим Кабміном, передбачено створення 52 громад. Ще 22, запропоновані сесією обласної ради, визнані неспроможними для повноцінного функціонування. Анатолій Іванович представив структуру виконавчих органів громади та, відповідно, основні функції, які належать до сфери її відповідальності. Послуги, що вона повинна виконувати, вимагають відповідного кадрового потенціалу.
Уже в області створено 5 спроможних громад, які забезпечені спеціалістами із районних центрів. За словами Анатолія Пархом’юка, вони мігрували від нестабільності. «Кадри треба готувати! І служба зайнятості у цьому може допомогти», - висловив переконання керівник обласного Офісу реформ.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук запевнила, що повноцінну підтримку і допомогу можна отримати у кожному центрі зайнятості області. «Просимо назвати перспективні кадрові потреби, щоб служба зайнятості оперативно сприяла у розробці курсів цільового призначення для навчання необхідних спеціалістів», - запропонувала Раїса Євгенівна. Водночас, висловила побажання оприлюднювати інформацію про вакантні посади в об’єднаних громадах і умови проведення конкурсів.
Дискусію серед членів координаційного комітету викликало наступне питання -престижності робітничих професій серед молоді.
Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна поінформувала про освітні послуги системи профтехосвіти області. Зокрема, зазначила, що в області функціонує 22 навчальних заклади ІІ-ІІІ атестаційних рівнів, в яких впродовж минулого року навчалося за понад 100 професіями майже 10 тис. учнів та слухачів. Здійснюється, за словами Людмили Володимирівни, переорієнтація з формування державного замовлення на регіональне, що передбачає особливо тісний контакт із роботодавцем. Уже скорочено набори за окремими професіями, а за деякими – взагалі припинено навчання. Керівник освітян області переконана у необхідності злагодженого діалогу освітніх закладів, роботодавців і влади у справі створення умов для професійного росту молоді.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець підтвердила необхідність налагодження ефективного взаємозв’язку роботодавця і навчального закладу. Водночас, висловила переконання, що «середня освіта має здобувалися у загальноосвітніх школах, а не професійно-технічних закладах, та й до вибору майбутньої професії дев’ятикласники ще не готові».
Генеральний директор ПАТ SKF «Україна», голова обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський висловив переконання у необхідності ведення активної роботи серед школярів старших класів з орієнтації на здобуття робітничих професій. Навчання у професійно-технічних закладах, за його словами, залишається непрестижним. «Проблемою є те, що молодь не хоче працювати за робітничим професіями, - запевнив Володимир Іванович. – Раніше були питання із низькою заробітною платою, зараз таких нема». До цього висновку керівник роботодавців області прийшов після аналізу травневого рівня середньої заробітної плати і кадрових потреб на великих підприємствах області: «на робітничі вакансії зарплату, меншу 8 тис.грн, ніхто не пропонував».
Генеральний директор ПАТ «Волинь-авто» Юрій Корольчук у підтримку зазначив, що потрібно популяризувати молодих працівників виробничих підприємств, аби таким чином підвищувати престижність робітничих професій.
Отож вирішили доручити службі зайнятості області забезпечити проведення профорієнтаційних виїздів у загальноосвітні навчальні заклади, щоквартально інформувати управління освіти, науки і молоді про кадрові потреби роботодавців, а керівникам професійно-технічних освітніх закладів у співпраці з роботодавцями оновити зміст навчальних програм і планів, виробничої практики, більш виважено підходити до формування замовлення на підготовку кадрів відповідно до потреб регіону.
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький запропонував обласній службі зайнятості, враховуючи позитивний досвід реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», започаткувати новий проект, що допомагав би початківцям у сфері матеріального виробництва успішно реалізовувати підприємницькі ініціативи, - «Школу бізнесу».
Директор обласного центру зайнятості підтримала цю ініціативу роботодавців і закликала усіх членів координаційного комітету долучитися до формування банку бізнес-ідей у сфері виробництва, що буде активно висвітлюватися на блозі обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Із повідомлення обласного центру зайнятості.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на біржах в США 17 листопада завершилися падінням індексів, свідчать дані бірж.

Курс валют на 20 листопада: гривню дещо послабили
При цьому гривня зміцнилася щодо євро.

Укренерго дадуть в борг 130 млн євро на модернізацію електромереж
Загальна вартість реалізації проекту складає 280 млн євро.

Майже половина українських студентів отримують стипендії
Стипендії отримують понад 310 000 чоловік.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх