ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Заява ФРУ відносно ситуації з підвищенням тарифів на вантажні залізничні перевезення
13 вересня Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2017 рік, що передбачає підвищення тарифів на вантажні перевезення на 22,5% з жовтня...

Експертів Федерації включено до складу Координаційного центру із запровадження нового ринку електроенергії
Директора Департаменту промислової політики ФРУ Миколу Кончиця (контакти експерта - \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб...

Керівництво ФРУ у складі Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству
Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник захищатиме інтереси і права бізнесу у складі Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та...

Оновлено форму Заявки на отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Мінагрополітики внесло зміни до форми Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, затвердженої наказом Мінагрополітики від ...

Захищаємо херсонське підприємство «Юг-Атлант» від рейдерського захоплення
Федерація роботодавців України звернулася до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням дати оцінку діям співробітників територіального управління юстиції в Херсонській області відносно ...

Календар

«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Управляти країною теж треба професійно

Створено: 8-07-2016, 11:08 Переглядів: 303
– Отже, Павле Леонідовичу, ви в машинобудівному бізнесі з 1989 року. Коли вам працювалося легко, коли ви відчували, що займаєтеся потрібною для молодої країни справою?
– Ніколи. – Можливо, ще коли податкова служба тільки проходила становлення?
– Можливо... Знаєте, чому ми сьогодні переживаємо в бізнесі найгірші часи? Тому, що беззахисність людей знаходиться десь у районі апогею. Такий, на жаль, підсумок останніх двадцяти п'яти років.
– Робили щось не так?
– Якщо ми прийшли туди, де нам не подобається, це означає, що ми не туди йшли, не тією дорогою, не в тому напрямку. Тобто припускалися помилок. Траплялося, хтось ті помилки бачив, але не хотів нічого змінювати.
– Сьогодні в цьому часто звинувачують олігархів, мовляв, вони в парламенті мають своє лобі, приймають вигідні їм закони, тобто встановлюють правила гри...
– – Це зі сфери політики, якою я не займаюся, для мене значно важливіше, як країна управляє економікою. Нещодавно я був на зустрічі з прем'єр-міністром, й у своєму трихвилинному виступі якраз намагався привернути його увагу до цього моменту. Справа в тому, що нині ми маємо два підходи до розв'язання наявних проблем, й ці підходити часто один одному суперечать. Я маю на увазі мислення: короткотермінове – це тільки на рік, й довгострокове – більш ніж на п'ять років. Так ось, якщо взяти податківця, котрий вчасно не повертає тобі податок на додану вартість, він мислить короткотерміново. Він вважає, що зробив зараз добру справу, затримавши повернення цього податку, бо пенсіонери вчасно отримають пенсію і т. д. Нібито один позитив. А якщо дивитися в перспективу й рахувати збитки від того, що бізнесмен, позбувшись оборотних коштів, скорочує чи закриває виробництво, втрачаються робочі місця, податки, то держава таким чином втрачає від цього набагато більше.
– Таким чином створюються умови для корупції...
– Так, з'являються структури, які тобі готові допомогти за певну винагороду... Тобто, якщо порахувати збитки, яких за двадцять п'ять років завдав державі – не тільки бізнесу! – своїми діями податківець, вони багаторазово перекривають ту вигоду, що він нібито приніс, затримавши повернення ПДВ.
– Податківець діє за принципом "краще синиця в руках, ніж журавель у небі"...
– Система управління одна, це система стратегічного менеджменту. Наприклад, ми повинні уявляти, якою буде наша компанія через п'ятнадцять років, і всі ці роки спокійно рухатися в напрямку визначеної мети. При цьому ця мета може постійно коригуватися. І ось найпарадоксальніше: якщо говорити про державу в цілому, ми й досі не визначилися, що будуємо. Оце і є згадане короткотермінове мислення. Не можна, не зробивши проект, щось побудувати.
– Але ж для бізнесу важливі насамперед умови, в яких він працює.
– Вірно, але ми не існуємо самі по собі, ми частина суспільства. Й не треба думати, що отримання прибутків – єдина наша мета. Так, бізнес не повинен бути збитковим, інакше він не зможе існувати, але на перший план виходить його соціальна функція. В Євросоюзі, до якого ми прагнемо, бізнесмени кажуть: наше головне завдання – задоволення потреб суспільства, а це включає в себе не тільки продукцію, а й робочі місця, доходи не тільки фірм, а й окремих працівників. І чим краще задовольняються потреби суспільства, тим більші доходи бізнесу. Це найоптимальніша й найкраща формула. І ми пристосовуємося. Є, скажімо, попит на широкозахватні посівні комплекси – ми стараємося його задовольнити і т. д. Тобто, чим досконаліші правила, тим ми продуктивніші, тим повніше задовольняємо потреби суспільства. І так повинні роботи всі. Наприклад, університети повинні готувати нам кадри, а деякі з них не готують, вони зайняті задоволенням своїх потреб, а що відбувається навколо, їх не хвилює. Якщо законодавець і виконавча влада живуть одним днем, у багатьох її представників з'являється мрія за рік-два набити кишені й піти, то бізнес не може так жити. Нам потрібне нормальне, прозоре, стабільне середовище.
– Мені здається, що перспективою суспільства, країни не переймаються не тільки "верхи", а й "низи". Візьмемо депутатів місцевих рад. Абсолютна більшість з них – підприємці. Яка в них мета? Під час виборчої кампанії малюють райдужні картини, як змінять село чи місто, а потім з'ясовується, що вони мали на увазі свої інтереси – якнайбільше прихопити у приватну власність землі, розпоряджатися бюджетними коштами, як своїми...
– Ми самі обрали демократичний шлях розвиток.
– Але ж це не демократія, це має інше означення.
– Вірно. На жаль, саме так дехто розуміє демократію, однак кращої самоорганізації, ніж демократія, на сьогодні немає. Демократія – це ідеал, до якого треба прагнути й іти крок за кроком. Як це робили суспільства, які ми сьогодні вважаємо демократичними. Треба мати уяву про те, до чого маємо прагнути. На жаль, цієї уяви бракує, коли йдеться про економіку. Треба вчитися управляти.
– Тобто держава повинна створювати для бізнесу найсприятливіші умови, й усі будуть у виграші?
– У світі ви не знайдете країни, де б було так, як ви кажете. Та й не може так бути. Одне з головних завдань держави – мінімізувати ризики. Це ж завдання й кожної компанії. Якщо не вдається звести до мінімуму ризики, то навіщо взагалі такий бізнес? Одним із ризиків для нас – уже згадане неповернення ПДВ. Якщо цього не буде зроблено, ми можемо перестати існувати. І це незалежно від того, є попит на ринку на нашу продукцію, чи його немає. Тобто держава може знищити будь-кого, і цей ризик дуже великий. Великий ризик – відсутність нормальних доріг: ми не зможемо завезти матеріали і комплектувальні та вивезти готову продукцію. Ще держава може ввести мито, несприятливе для нас, і це теж – ризик. Є ще міжнародна діяльність держави, від якої залежить наша співпраця з іноземними партнерами: діє зона вільної торгівлі – це одні умови для бізнесу, немає її – зовсім інші і т. д.
– Павле Леонідовичу, пропоную від загальних і, гадаю, не зайвих питань перейти до конкретних. Як почувається сьогодні колишній флагман радянського сільгоспмашинобудування "Червона зірка"?
– Сказати, що сталося економічне диво, й ми зараз працюємо на рівні світових лідерів, це було б перебільшенням. Сьогодні ми знаходимося на рівні середньоєвропейського підприємства за технічним оснащенням, системами управління. В Україні – ми однозначно вище середньо українського рівня. Все, що залежить від нас, ми робимо. Ми не варимося, як мовиться, тільки у власному соку, ми дуже багато переймаємо з досвіду інших фірм і компаній – як організовано в них управління, яким технологіям віддається перевага, які умови створюються для працівників, тощо. Ми відвідали велику кількість підприємств й багато чого нового взяли для себе, дещо при цьому навіть удосконаливши. Так і рухаємося вперед.
– Пригадується приїзд на "Червону зірку" ще прем'єра Леоніда Кучми в 1993 році. Коли його завели в закіптюжені цехи, зведені до революції сімнадцятого року, він сказав: "І ви хочете тут випускати конкурентоспроможну техніку?"
– Більшості з тих цехів уже немає, а підприємство повністю модернізовано – замінено обладнання, застосовуються сучасні технології. До вашого холдингу входить ще компанія "Гідросила ГРУП". Раніше значна частка її продукції йшла на експорт. Сьогодні як?
– Експортуємо більше вісімдесяти відсотків. Це гідравлічні машини і гідроапаратура до управління цими машинами. На "Червоній зірці", яка невдовзі офіційно називатиметься "Ельворті", окрім традиційних для неї сівалок, освоїли випуск обприскувачів, розкидачів добрив, деяких машин для дорожнього будівництва. Багато комплектувальнихї виробляємо самі, оскільки маємо для того сучасне литво як металу, так і пластмас.
– Але ж експорт скорочується.
– Для нас це навіть вигідно – менше витрачаємо зусиль на повернення того ж ПДВ. Хочемо, щоб його доля в загальному виробництві не перевищувала сорока відсотків – тоді менше залежатимемо від ризиків, яким є неповернення цього податку. Такий ось маємо парадокс. Управляти країною теж треба професійно.
– Павле Леонідовичу, на завершення: ви зустрічалися з прем'єр-міністром – яке ваше враження, зможе він вивести країну з кризи?
– Якщо порівнювати Володимира Борисовича (Гройсмана) з його попередником, то, чесно скажу, довіри до нього більше. Але ніхто не візьметься сьогодні стверджувати, що йому все вдасться, адже є дуже багато чинників, на які він не може впливати. Втім, хочеться вірити, що нарешті економіка України почне зростати, а відтак і життя людей зміниться на краще.
– Тоді хай і ваші зусилля на цій ниві принесуть бажаний результат.
– Дякую.
Джерело: прес-ценр ФРУ

Структура Об'єднання

Економічні Новини

iPhone 8: Apple втратила $43 млрд капіталізації
Зниження відбулося на тлі неоднозначних відгуків про нові продукти компанії й очікувань слабких продажів iPhone 8.

Uber запустив онлайн-петицію, щоб залишитися в Лондоні
Під петицією підписалися вже 500 тисяч осіб.

Нафтогаз влаштує розпродаж автопарку Mercedes
Компанія продасть 59 з 62 наявних автомобілів.

Цукерберг має намір продати 75 млн акцій Facebook
Марк Цукерберг хоче продати до 75 мільйонів акцій Facebook за півтора року.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх