ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Федерація виступила ініціатором обговорення впровадження інституту аудиту пожежної небезпеки як альтернативи інспекціям держорганів
У Федерації роботодавців України представники Верховної Ради, Ради підприємців при Кабміні, профільних асоціацій, фахівці з питань пожежної безпеки підприємств обговорили перспективи запровадження ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

У Карпатах видкрили Бескидський тунель
24 травня офіційно відкрили Бескидський тунель. Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина —...

ФРУ закликає Уряд ухвалити перелік послуг загального економічного інтересу для спрощення отримання держдопомоги
Голова ФРУ Дмитро Олійник під час сьогоднішнього засідання Уряду звернувся до Прем’єр-міністра з проханням розробити та ухвалити перелік послуг, які становлять загальний економічний інтерес з...

Календар

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Приведення статутів і діяльності громадських організацій до вимог законодавства

Створено: 11-10-2016, 16:33 Переглядів: 545
Наразі чимало розмов точиться навколо приведення статутів і діяльності громадських організацій до нових вимог законодавства до початку 2017 року. Здавалося б, робота кипить.Податкова роздає щотижневі роз'яснення, з'являються професійні обговорення і поради аудиторів та юристів. Представники громадських організацій вкотре перечитують свої статути і публічні джерела, щоб зрозуміти, про які зміни йдеться і як успішно пережити дев'ятий вал.Насправді досягнути дзену серед інформаційної метушні доволі просто, адже зміни не нові і набули чинності ще на початку 2015 року.
Пожвавлення ж викликане лише тим, що встановлений законодавцем дворічний перехідний період для відображення нововведень в установчих документах закінчується саме в кінці грудня 2016 року.
Суть змін у тому, що з набранням чинності змін до Податкового кодексу, тобто з 1 січня 2015 року, було визначено, що неприбутковий статус матиме лише та громадська організація, що відповідає сукупності таких вимог.
1. Утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, тобто законами "Про громадські об'єднання" та "Про благодійні організації".
2. Установчі документи містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
3. Установчі документи передбачають передавання активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення.
4. Внесена контролюючим органом до реєстру неприбуткових установ та організацій.
З першою вимогою проблем не виникає, оскільки всі організації ще з 1 січня 2013 реєструються відповідно до закону "Про громадські об'єднання". Натомість наступна вимога щодо заборони розподілу прибутків серед певного переліку суб'єктів залишає податковим органам простір для відмови.
Хитрість цього ультимативного положення полягає у тому, що в статуті у контексті заборони слід перерахувати всіх суб'єктів — засновників, учасників, членів організації, її працівників, членів органів управління та пов'язаних осіб, що на практиці часто залишається поза увагою.
На відміну від положень Податкового кодексу в редакції, що діяла до набрання чинності цих змін, неприбуткова організація, крім ОСББ, повинна передбачити в статуті передавання своїх активів у бюджет або іншим громадським організаціям того ж виду діяльності не лише у разі ліквідації, а й злиття, поділу чи приєднання.
Насамкінець: у зазначеному переліку вимог відсутній, але є передумовою збереження статусу неприбутковості обов'язок неприбуткових громадських організацій використовувати свої доходи лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених у статуті.
Проблема — у точності визначення мети, напрямків діяльності та їх співставлення з джерелами фінансування. Ідея у тому, що свої доходи неприбуткова організація може використовувати суто на фінансування статутних напрямків своєї діяльності.
Ризик полягає у визнанні певної діяльності як нестатутної, а отже, в позбавленні організації статусу неприбуткової і скасуванні пільги на податок на прибуток.
Так само важливо не перестаратися із зміною мети, адже реєстратори можуть класифікувати такі дії як зміну мети діяльності, що зумовить необхідність пройти процедуру нової реєстрації. У такому випадку організація отримає новий код ЄДРПОУ, що призведе до низки незручностей у функціонуванні.
На жаль, універсальних рекомендацій, якими повинні бути мета і напрямки діяльності, надати не можна. Все залежить від того, чим організація займається.
Наприклад, якщо метою в статуті вказаний розвиток членів організації, то можна додатково включити більш глобальну мету: розвиток суспільних, економічних інтересів, але у тій сфері, в якій функціонує громадська організація.
Законодавець встановив гуманний перехідний період для приведення статутів громадських організацій у відповідність до нових вимог Податкового кодексу та подачі копії зміненого статуту до податкових органів — до 1 січня 2017 року.
Якщо після закінчення перехідного періоду організація не відповідатиме хоча б одній зазначеній вище вимозі, вона буде виключена з реєстру неприбуткових організацій, а отже, втратить право на звільнення від сплати податку на прибуток.
Залишається трохи більше двох місяців, за які громадські організації повинні вирішити всі свої юридичні питання. Без паніки — тепер ви знаєте, що слід робити.
Молодший юрист юридичної компанії «Правовий альянс» Зоя Заміховська

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на Американській фондовій біржі в четвер, 24 травня, закінчилися падінням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

РНБО ввів санкції проти російських заправок
Під заходи потрапила низка дочірніх структур російського монополіста Газпром, а також Роснефть і Лукойл.

Курс валют на 25 травня: гривню послабили
НБУ незначно послабив курс гривні. Курс долара на міжбанку 24 травня зріс до 26,13 - 26,17 грн/дол.

АМКУ оштрафував Укртрансгаз
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію за ненадання затребуваної інформації у встановлені терміни.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх