ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Приведення статутів і діяльності громадських організацій до вимог законодавства

Створено: 11-10-2016, 16:33 Переглядів: 465
Наразі чимало розмов точиться навколо приведення статутів і діяльності громадських організацій до нових вимог законодавства до початку 2017 року. Здавалося б, робота кипить.Податкова роздає щотижневі роз'яснення, з'являються професійні обговорення і поради аудиторів та юристів. Представники громадських організацій вкотре перечитують свої статути і публічні джерела, щоб зрозуміти, про які зміни йдеться і як успішно пережити дев'ятий вал.Насправді досягнути дзену серед інформаційної метушні доволі просто, адже зміни не нові і набули чинності ще на початку 2015 року.
Пожвавлення ж викликане лише тим, що встановлений законодавцем дворічний перехідний період для відображення нововведень в установчих документах закінчується саме в кінці грудня 2016 року.
Суть змін у тому, що з набранням чинності змін до Податкового кодексу, тобто з 1 січня 2015 року, було визначено, що неприбутковий статус матиме лише та громадська організація, що відповідає сукупності таких вимог.
1. Утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, тобто законами "Про громадські об'єднання" та "Про благодійні організації".
2. Установчі документи містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
3. Установчі документи передбачають передавання активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення.
4. Внесена контролюючим органом до реєстру неприбуткових установ та організацій.
З першою вимогою проблем не виникає, оскільки всі організації ще з 1 січня 2013 реєструються відповідно до закону "Про громадські об'єднання". Натомість наступна вимога щодо заборони розподілу прибутків серед певного переліку суб'єктів залишає податковим органам простір для відмови.
Хитрість цього ультимативного положення полягає у тому, що в статуті у контексті заборони слід перерахувати всіх суб'єктів — засновників, учасників, членів організації, її працівників, членів органів управління та пов'язаних осіб, що на практиці часто залишається поза увагою.
На відміну від положень Податкового кодексу в редакції, що діяла до набрання чинності цих змін, неприбуткова організація, крім ОСББ, повинна передбачити в статуті передавання своїх активів у бюджет або іншим громадським організаціям того ж виду діяльності не лише у разі ліквідації, а й злиття, поділу чи приєднання.
Насамкінець: у зазначеному переліку вимог відсутній, але є передумовою збереження статусу неприбутковості обов'язок неприбуткових громадських організацій використовувати свої доходи лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених у статуті.
Проблема — у точності визначення мети, напрямків діяльності та їх співставлення з джерелами фінансування. Ідея у тому, що свої доходи неприбуткова організація може використовувати суто на фінансування статутних напрямків своєї діяльності.
Ризик полягає у визнанні певної діяльності як нестатутної, а отже, в позбавленні організації статусу неприбуткової і скасуванні пільги на податок на прибуток.
Так само важливо не перестаратися із зміною мети, адже реєстратори можуть класифікувати такі дії як зміну мети діяльності, що зумовить необхідність пройти процедуру нової реєстрації. У такому випадку організація отримає новий код ЄДРПОУ, що призведе до низки незручностей у функціонуванні.
На жаль, універсальних рекомендацій, якими повинні бути мета і напрямки діяльності, надати не можна. Все залежить від того, чим організація займається.
Наприклад, якщо метою в статуті вказаний розвиток членів організації, то можна додатково включити більш глобальну мету: розвиток суспільних, економічних інтересів, але у тій сфері, в якій функціонує громадська організація.
Законодавець встановив гуманний перехідний період для приведення статутів громадських організацій у відповідність до нових вимог Податкового кодексу та подачі копії зміненого статуту до податкових органів — до 1 січня 2017 року.
Якщо після закінчення перехідного періоду організація не відповідатиме хоча б одній зазначеній вище вимозі, вона буде виключена з реєстру неприбуткових організацій, а отже, втратить право на звільнення від сплати податку на прибуток.
Залишається трохи більше двох місяців, за які громадські організації повинні вирішити всі свої юридичні питання. Без паніки — тепер ви знаєте, що слід робити.
Молодший юрист юридичної компанії «Правовий альянс» Зоя Заміховська

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Курс валют на 19 січня: гривня обвалилася
Офіційна європейська валюта подорожчала більш ніж на 22 копійки за день, а долар, за даними міжбанку, додав у ціні 11 копійок.

До Криму поставили німецькі генератори - ЗМІ
На цих судах використовувалося обладнання W?rtsil?. Верф "Залив", окрім будівництва і ремонту суден, також виробляє спеціальні металоконструкції для Кримського моста.

В Україні за рік закрилися 827 відділень банків
Українські банки за 2017 рік скоротили кількість відділень на 8% - до 9489 відділень. Але при цьому темпи закриття знизилися, практично, удвічі.

Став відомий обсяг українського ринку Bitcoin
Аналітики банку Citigroup оцінюють обсяг українського ринку Bitcoin у 2,5 млрд доларів. Великий масштаб транзакцій у криптовалюті пов'язують з високим рівнем тіньової економіки.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх