ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Заява ФРУ відносно ситуації з підвищенням тарифів на вантажні залізничні перевезення
13 вересня Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2017 рік, що передбачає підвищення тарифів на вантажні перевезення на 22,5% з жовтня...

Експертів Федерації включено до складу Координаційного центру із запровадження нового ринку електроенергії
Директора Департаменту промислової політики ФРУ Миколу Кончиця (контакти експерта - \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб...

Керівництво ФРУ у складі Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству
Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник захищатиме інтереси і права бізнесу у складі Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та...

Оновлено форму Заявки на отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Мінагрополітики внесло зміни до форми Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, затвердженої наказом Мінагрополітики від ...

Захищаємо херсонське підприємство «Юг-Атлант» від рейдерського захоплення
Федерація роботодавців України звернулася до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням дати оцінку діям співробітників територіального управління юстиції в Херсонській області відносно ...

Календар

«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Вплив роботодавців на ринок праці.

Створено: 31-10-2016, 15:45 Переглядів: 239
Раїса Євгенівна детально зупинилася на загрозах сучасного ринку праці. Насамперед, висловила занепокоєння відтоком робочої сили за кордон. На сьогодні платниками податку з доходів фізичних осіб є майже 206 тис. осіб, в аналогічному періоді 2015 року платниками були понад 216 тис. осіб. Станом на 27 жовтня в обласній службі зайнятості зареєстровано 8 тис. безробітних, коли у минулому році на цю ж дату перебувало на обліку 11 тис. пошукачів роботи. Актуальними в базі даних служби є 2,5 тис. вакансій роботодавців області. На цей же період минулого року вакансій було 1,5 тис. одиниць.
«Досліджуючи ринок праці області спостерігаємо активну поведінку роботодавця, який намагається зберегти трудові ресурси та створює нові робочі місця, - ствердила директор обласного центру зайнятості. - Зокрема, варто відзначити зростання розміру середньої заробітної плати, яка на сьогодні становить більше 4 тис. грн. І якщо декілька років тому в області було трохи більше 10 підприємств, які виплачували заробітну плату працівникам у розмірі 5 тис. грн., то сьогодні таких роботодавців більше сотні і є приклади заробітної плати робітникам від 10 тис. грн».
Оперативність, якість підготовки кадрів на замовлення роботодавців та оцінювання неформально здобутих знань пошукачів роботи – питання, які сьогодні хвилюють учасників ринку праці. Працедавці наголошують на практиці проведення курсів цільового призначення, так як це оперативно, якісно та менш затратно.
Раїса Євгенівна наголосила також на важливості прогнозування та дослідження ринку праці. Ця функція не закріплена за жодною державною структурою. Обласна служба зайнятості ініціює проведення таких досліджень. Зокрема, у 2016 році були проведені дослідження щодо перспективної потреби роботодавців в кадрах у професійному розрізі та експрес-дослідження оголошень про вакансії з неофіційних джерел. Вони ще раз підтвердили прихований дефіцит робочої сили та низьку мотивацію пошукачів роботи до активного пошуку офіційної зайнятості.
Підтвердив думку щодо загроз на ринку праці і генеральний директор ПАТ «Волинь-Авто» Юрій Корольчук, який наголосив на відсутності мотивації працівників до офіційного працевлаштування: «До мене приходить робітник і просить, щоб його перевели на роботу неофіційно. Підвищили трішки заробітну плату, то вже соціальні виплати на сім’ю стали меншими чи взагалі відмінюються. Або ось разом з директором Луцького міського центру зайнятості дзвонимо, ходимо до безробітних, просимо, щоб йшли на роботу, а ті відмовляються, бо ще кілька місяців буде субсидія».
Юрій Корольчук висловив переконання, що основний вплив роботодавці роблять на ринок праці через спрощення (полегшення) для працівника виробничого процесу, створення гідних і безпечних умов праці.
Виконавчий директор Волинського об'єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький звернув увагу присутніх на питання сприяння зайнятості пошукачів роботи у сільській місцевості, де відсутні великі підприємства і з робочих місць є лише вакансії службовців А також запропонував спільно обговорити на розширеному засіданні наболілі питання функціонування малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць..
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук відзначила, що сьогодні є можливості для зайнятості у всіх, не залежно чи людина з села, чи з міста. Для прикладу, 45 роботодавців довозять тисячі працівників на відстані від декількох до сотні кілометрів, а тому було б бажання – робота є. Інша справа з власниками та членами особистих селянських господарств, які не можуть скористатися усіма послугами Державної служби зайнятості в силу законодавчо закріпленого їх статусу зайнятих осіб у такому господарстві. Раїса Євгенівна висловила пропозицію про дослідження питань самодостатності новостворених об’єднаних громад і зайнятості сільського населення на засіданні координаційного комітету у 2017 році, що була підтримана членами комітету, зокрема головою обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Віталієм Лупашком.
Члени координаційного комітету позитивно оцінили організацію службою зайнятості економічних оглядів міст і районів області та запропонували продовжити цю практику із залученням більш широких кіл громадськості. Корисною і вагомою є робота служби зайнятості із дослідження особливостей ринку праці, потреб роботодавців і настроїв безробітного населення. Результати цих досліджень вирішили практично застосувати, надавши відповідним державним структурам, які здатні вплинути на ситуацію.

Із повідомлення Волинської обласної служби зайнятості

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився різноспрямовано
Торги на біржах в США 22 вересня завершилися різноспрямовано, свідчать дані бірж.

Курс валют на 25 вересня: гривню послабили
НБУ незначно послабив курс гривні.

Укрнафта нарощує податкові борги
Податковий борг підприємств Укрнафти зріс майже до 16 млрд гривень.

Сбербанк закриватиме бізнес в Європі
Герман Греф визнав, що працювати в Європі під санкціями надзвичайно важко.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх