ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Вплив роботодавців на ринок праці.

Створено: 31-10-2016, 15:45 Переглядів: 300
Раїса Євгенівна детально зупинилася на загрозах сучасного ринку праці. Насамперед, висловила занепокоєння відтоком робочої сили за кордон. На сьогодні платниками податку з доходів фізичних осіб є майже 206 тис. осіб, в аналогічному періоді 2015 року платниками були понад 216 тис. осіб. Станом на 27 жовтня в обласній службі зайнятості зареєстровано 8 тис. безробітних, коли у минулому році на цю ж дату перебувало на обліку 11 тис. пошукачів роботи. Актуальними в базі даних служби є 2,5 тис. вакансій роботодавців області. На цей же період минулого року вакансій було 1,5 тис. одиниць.
«Досліджуючи ринок праці області спостерігаємо активну поведінку роботодавця, який намагається зберегти трудові ресурси та створює нові робочі місця, - ствердила директор обласного центру зайнятості. - Зокрема, варто відзначити зростання розміру середньої заробітної плати, яка на сьогодні становить більше 4 тис. грн. І якщо декілька років тому в області було трохи більше 10 підприємств, які виплачували заробітну плату працівникам у розмірі 5 тис. грн., то сьогодні таких роботодавців більше сотні і є приклади заробітної плати робітникам від 10 тис. грн».
Оперативність, якість підготовки кадрів на замовлення роботодавців та оцінювання неформально здобутих знань пошукачів роботи – питання, які сьогодні хвилюють учасників ринку праці. Працедавці наголошують на практиці проведення курсів цільового призначення, так як це оперативно, якісно та менш затратно.
Раїса Євгенівна наголосила також на важливості прогнозування та дослідження ринку праці. Ця функція не закріплена за жодною державною структурою. Обласна служба зайнятості ініціює проведення таких досліджень. Зокрема, у 2016 році були проведені дослідження щодо перспективної потреби роботодавців в кадрах у професійному розрізі та експрес-дослідження оголошень про вакансії з неофіційних джерел. Вони ще раз підтвердили прихований дефіцит робочої сили та низьку мотивацію пошукачів роботи до активного пошуку офіційної зайнятості.
Підтвердив думку щодо загроз на ринку праці і генеральний директор ПАТ «Волинь-Авто» Юрій Корольчук, який наголосив на відсутності мотивації працівників до офіційного працевлаштування: «До мене приходить робітник і просить, щоб його перевели на роботу неофіційно. Підвищили трішки заробітну плату, то вже соціальні виплати на сім’ю стали меншими чи взагалі відмінюються. Або ось разом з директором Луцького міського центру зайнятості дзвонимо, ходимо до безробітних, просимо, щоб йшли на роботу, а ті відмовляються, бо ще кілька місяців буде субсидія».
Юрій Корольчук висловив переконання, що основний вплив роботодавці роблять на ринок праці через спрощення (полегшення) для працівника виробничого процесу, створення гідних і безпечних умов праці.
Виконавчий директор Волинського об'єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький звернув увагу присутніх на питання сприяння зайнятості пошукачів роботи у сільській місцевості, де відсутні великі підприємства і з робочих місць є лише вакансії службовців А також запропонував спільно обговорити на розширеному засіданні наболілі питання функціонування малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць..
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук відзначила, що сьогодні є можливості для зайнятості у всіх, не залежно чи людина з села, чи з міста. Для прикладу, 45 роботодавців довозять тисячі працівників на відстані від декількох до сотні кілометрів, а тому було б бажання – робота є. Інша справа з власниками та членами особистих селянських господарств, які не можуть скористатися усіма послугами Державної служби зайнятості в силу законодавчо закріпленого їх статусу зайнятих осіб у такому господарстві. Раїса Євгенівна висловила пропозицію про дослідження питань самодостатності новостворених об’єднаних громад і зайнятості сільського населення на засіданні координаційного комітету у 2017 році, що була підтримана членами комітету, зокрема головою обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Віталієм Лупашком.
Члени координаційного комітету позитивно оцінили організацію службою зайнятості економічних оглядів міст і районів області та запропонували продовжити цю практику із залученням більш широких кіл громадськості. Корисною і вагомою є робота служби зайнятості із дослідження особливостей ринку праці, потреб роботодавців і настроїв безробітного населення. Результати цих досліджень вирішили практично застосувати, надавши відповідним державним структурам, які здатні вплинути на ситуацію.

Із повідомлення Волинської обласної служби зайнятості

Структура Об'єднання

Економічні Новини

НБУ планує змінити розрахунок офіційного курсу
Курс гривні до долара може розраховуватися на основі інформації з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters про реальні ринкові угоди.

Гонтарева підсумувала своє правління в Нацбанку
Глава Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що її реформи зробили українську банківську систему однією з найкращих у світі.

Другий енергоблок Рівненської АЕС підключили до мережі
Станом на 15:00 20 січня в роботі перебувають два енергоблоки АЕС із сумарним навантаженням 1200 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування активних енергоблоків немає.

Другий енергоблок Запорізької АЕС відключили на ремонт
Енергоблок №2 Запорізької атомної електростанції відключили від мережі у зв'язку з проведенням планового ремонту. Радіаційний фон знаходиться в межах норми.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх