ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Федерація виступила ініціатором обговорення впровадження інституту аудиту пожежної небезпеки як альтернативи інспекціям держорганів
У Федерації роботодавців України представники Верховної Ради, Ради підприємців при Кабміні, профільних асоціацій, фахівці з питань пожежної безпеки підприємств обговорили перспективи запровадження ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

У Карпатах видкрили Бескидський тунель
24 травня офіційно відкрили Бескидський тунель. Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина —...

ФРУ закликає Уряд ухвалити перелік послуг загального економічного інтересу для спрощення отримання держдопомоги
Голова ФРУ Дмитро Олійник під час сьогоднішнього засідання Уряду звернувся до Прем’єр-міністра з проханням розробити та ухвалити перелік послуг, які становлять загальний економічний інтерес з...

Календар

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Вплив роботодавців на ринок праці.

Створено: 31-10-2016, 15:45 Переглядів: 404
Раїса Євгенівна детально зупинилася на загрозах сучасного ринку праці. Насамперед, висловила занепокоєння відтоком робочої сили за кордон. На сьогодні платниками податку з доходів фізичних осіб є майже 206 тис. осіб, в аналогічному періоді 2015 року платниками були понад 216 тис. осіб. Станом на 27 жовтня в обласній службі зайнятості зареєстровано 8 тис. безробітних, коли у минулому році на цю ж дату перебувало на обліку 11 тис. пошукачів роботи. Актуальними в базі даних служби є 2,5 тис. вакансій роботодавців області. На цей же період минулого року вакансій було 1,5 тис. одиниць.
«Досліджуючи ринок праці області спостерігаємо активну поведінку роботодавця, який намагається зберегти трудові ресурси та створює нові робочі місця, - ствердила директор обласного центру зайнятості. - Зокрема, варто відзначити зростання розміру середньої заробітної плати, яка на сьогодні становить більше 4 тис. грн. І якщо декілька років тому в області було трохи більше 10 підприємств, які виплачували заробітну плату працівникам у розмірі 5 тис. грн., то сьогодні таких роботодавців більше сотні і є приклади заробітної плати робітникам від 10 тис. грн».
Оперативність, якість підготовки кадрів на замовлення роботодавців та оцінювання неформально здобутих знань пошукачів роботи – питання, які сьогодні хвилюють учасників ринку праці. Працедавці наголошують на практиці проведення курсів цільового призначення, так як це оперативно, якісно та менш затратно.
Раїса Євгенівна наголосила також на важливості прогнозування та дослідження ринку праці. Ця функція не закріплена за жодною державною структурою. Обласна служба зайнятості ініціює проведення таких досліджень. Зокрема, у 2016 році були проведені дослідження щодо перспективної потреби роботодавців в кадрах у професійному розрізі та експрес-дослідження оголошень про вакансії з неофіційних джерел. Вони ще раз підтвердили прихований дефіцит робочої сили та низьку мотивацію пошукачів роботи до активного пошуку офіційної зайнятості.
Підтвердив думку щодо загроз на ринку праці і генеральний директор ПАТ «Волинь-Авто» Юрій Корольчук, який наголосив на відсутності мотивації працівників до офіційного працевлаштування: «До мене приходить робітник і просить, щоб його перевели на роботу неофіційно. Підвищили трішки заробітну плату, то вже соціальні виплати на сім’ю стали меншими чи взагалі відмінюються. Або ось разом з директором Луцького міського центру зайнятості дзвонимо, ходимо до безробітних, просимо, щоб йшли на роботу, а ті відмовляються, бо ще кілька місяців буде субсидія».
Юрій Корольчук висловив переконання, що основний вплив роботодавці роблять на ринок праці через спрощення (полегшення) для працівника виробничого процесу, створення гідних і безпечних умов праці.
Виконавчий директор Волинського об'єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький звернув увагу присутніх на питання сприяння зайнятості пошукачів роботи у сільській місцевості, де відсутні великі підприємства і з робочих місць є лише вакансії службовців А також запропонував спільно обговорити на розширеному засіданні наболілі питання функціонування малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць..
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук відзначила, що сьогодні є можливості для зайнятості у всіх, не залежно чи людина з села, чи з міста. Для прикладу, 45 роботодавців довозять тисячі працівників на відстані від декількох до сотні кілометрів, а тому було б бажання – робота є. Інша справа з власниками та членами особистих селянських господарств, які не можуть скористатися усіма послугами Державної служби зайнятості в силу законодавчо закріпленого їх статусу зайнятих осіб у такому господарстві. Раїса Євгенівна висловила пропозицію про дослідження питань самодостатності новостворених об’єднаних громад і зайнятості сільського населення на засіданні координаційного комітету у 2017 році, що була підтримана членами комітету, зокрема головою обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Віталієм Лупашком.
Члени координаційного комітету позитивно оцінили організацію службою зайнятості економічних оглядів міст і районів області та запропонували продовжити цю практику із залученням більш широких кіл громадськості. Корисною і вагомою є робота служби зайнятості із дослідження особливостей ринку праці, потреб роботодавців і настроїв безробітного населення. Результати цих досліджень вирішили практично застосувати, надавши відповідним державним структурам, які здатні вплинути на ситуацію.

Із повідомлення Волинської обласної служби зайнятості

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на Американській фондовій біржі в четвер, 24 травня, закінчилися падінням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

РНБО ввів санкції проти російських заправок
Під заходи потрапила низка дочірніх структур російського монополіста Газпром, а також Роснефть і Лукойл.

Курс валют на 25 травня: гривню послабили
НБУ незначно послабив курс гривні. Курс долара на міжбанку 24 травня зріс до 26,13 - 26,17 грн/дол.

АМКУ оштрафував Укртрансгаз
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію за ненадання затребуваної інформації у встановлені терміни.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх