ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: створення та діяльність централізованої закупівельної організації на місцях мають бути врегульовані на рівні законодавства
Сьогодні під час засідання Уряду обговорювалося питання продовження реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО) на рівні КМУ та ЦОВВ. Проте ...

Повноцінно запрацював новий безкоштовний аудит для роботодавців в сфері законодавства про працю
В Україні повноцінно запрацював безкоштовний сервіс для роботодавців в сфері законодавства про працю. Його сутність полягає в тому, що за письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть...

Уряд підтримав ініціативу ФРУ: виробники ліфтів отримали перехідний період для адаптації до вимог європейського законодавства
Сьогодні на своєму засіданні Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 p. №...

Роботодавці звернулися до Уряду з пропозиціями щодо дерегуляції сфери надрокористування
Федерація роботодавців України звернулась до Уряду та Мінприроди з пропозиціями стосовно вирішення найбільш гострих проблем у сфері користування надрами. Пропозиції роботодавців сформовані за ...

Експортна історія української керамічної плитки
Як прокласти дорогу до експорту? На Харьківському плитковому заводі це зробили наполегливою працею та керамічною плиткою. Як їм це вдалося, розповідає Валентин Шеветовський, голова наглядової ради ...

Календар

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Україна приваблює інвестора потужним інтелектуальним потенціалом

Створено: 8-11-2016, 10:28 Переглядів: 388
07.11.2016 Славомір Качмарек: Україна приваблює інвестора потужним інтелектуальним потенціалом
Славомір Качмарек, за національністю поляк, родом із Вроцлава, технічний директор корпорації Kromberg & Schubert Україна, 7 років мешкає в Луцьку. Тут він працює, розвиває підприємство, живе. Про українців Славомір Качмарек каже не "вони", а "ми", не "їм", а "нам" і зауважує, що Україна нічим від Польщі не відрізняється, "хіба що поляки мають трошки більше щастя". Kromberg & Schubert Україна – компанія зі 100 % іноземних інвестицій, яка спеціалізується на виготовленні електричних бортових кабельних мереж для автомобілів провідних європейських брендів (Mercedess, Audi, BMW, Volkswagen). Корпорація налічує більше ніж 35 000 працівників на 30 заводах у всьому світі. Центральний офіс знаходиться в Німеччині. В Україні діє два заводи Kromberg & Schubert - в Луцьку та Житомирі. Підприємство в Луцьку працює вже понад 10 років, створивши за цей час понад 6000 робочих місць. Завод у Житомирі стартував у 2016 році і нині там вже працює близько двох тисяч людей. У 2015 році підприємство сплатило 327 мільйонів гривень податків. Специфіка менеджменту на заводах Kromberg & Schubert Україна полягає в тому, що німецькі власники, призначаючи керівників підприємств на місцях, керуються правилом "чотирьох очей" і доручають управління двом рівноправним директорам - директору технічному та директору фінансовому. В інтерв'ю "Економічній правді" технічний директор підприємств Kromberg & Schubert розповів про те, в чому привабливість України для інвесторів, чи комфортно почувається іноземний бізнес в нинішніх українських реаліях і яке правило поляків варто взяти на озброєння українцям.
- Чому для відкриття заводів корпорації було обрано саме Луцьк і Житомир? Спершу будувався завод в Луцьку. Це місто було обрано з огляду на те, що тут вже існувала культура великого бізнесу (підшипниковий завод, котрий зараз також діє як інвестиційний проект, завод "Іскра", пластмасовий завод). Луцьк мав якісний кадровий потенціал, вигідне розташування з точки зору логістики - це й стало головними чинниками на його користь. Коли згодом зайшла мова про відкриття другого заводу в Україні, розглядалося два міста: Житомир та Рівне. Житомир подібний до Луцька у соціально-демографічній складовій, а його логістичне розташування навіть більш вигідне, тому обрано було саме його. Рішення про відкриття заводу в Житомирі було прийнято в розпал політико-економічної кризи в Україні. Війна на сході та загальна нестабільність в країні не стали на заваді цьому? Серед наших клієнтів були остороги щодо того, чи зможемо ми ритмічно та безперебійно постачати продукцію. Адже, скажімо, якщо через збої з постачанням з нашого боку зупиниться завод BMW, сума збитків складатиме мільйони євро... Але ми змогли довести, що нас нічого не зупиняє - ми вчасно та якісно виконували наші зобов'язання перед клієнтами. Крім того, проект виробництва електричних кабельних мереж для автомобіля Volkswagen Caddy, що реалізовується в Луцьку, здобув звання кращого проекту корпорації Kromberg & Schubert. За 10 років існування заводу в Луцьку, ми довели, що українці створюють продукцію високої якості, можуть забезпечити безперебійні доставки, мають інтелектуальний потенціал і навіть загальна криза в країні не стала нам на заваді. Тому і маємо такі позитивні результати: відкриття нового заводу в Житомирі, де вже працює 1500 тисячі людей, та старт нового проекту в Луцьку, що також дозволить створити сотні нових робочих місць.
- Ви згадали про те, що проект, котрий реалізовується в Луцьку, став кращим проектом всієї корпорації. А загалом, яке місце українських заводів у "сім'ї" Kromberg & Schubert?
Всі заводи Kromberg & Schubert налічують 35 тисяч працівників, Kromberg & Schubert Україна сьогодні - це понад 7 тисяч працівників. Цієї цифри, мабуть, достатньо, щоб зрозуміти роль наших заводів у корпорації.
- Успіх заводів Kromberg & Schubert є приводом для оптимізму щодо України інших інвесторів?
Український ринок праці приваблює насамперед складальні виробництва. Цим користуються "високомобільні інвестори" (на зразок "Кромберг енд Шуберт"). Розвиток складальних виробництв – це свого роду "маяк", на який орієнтуються інші інвестори, уважно спостерігаючи за успіхом цих інвестиційних підприємств. Тому успішний розвиток нашого заводу є необхідною, але недостатньою умовою для приходу інших інвесторів.
- Умови праці на українських виробничих потужностях різняться від інших країн? Всі підприємства Kromberg & Schubert збудовані за однаковим зразком і абсолютно нічим не відрізняються - чи то завод в Німеччині, чи в Арабських еміратах, чи в Україні.
- А культура праці українців відрізняється від поляків, румунів чи македонців?
Ми працюємо згідно європейських стандартів і вимоги до всіх однакові - продукція повинна бути високої якості, незалежно від того, де вона виготовлена. Про культури праці українців ви можете судити з моїх попередніх відповідей: за 10 років українці своєю якісною та сумлінною працею дали можливість інвестору масштабувати успіх луцького проекту, відкривши завод у Житомирі.
- Коли буде введено безвізовий режим і жителі прикордонних територій зможуть вільно їздити на роботу до сусідньої Польщі, підприємство не відчує "кадрового голоду"? Кордон практично відкритий вже - хто хоче поїхати на роботу до Польщі, той це робить і зараз, особливо жителі 30-кілометрової прикордонної зони. Люди мають вибір, зі свого боку ми пропонуємо гідні умови праці та зарплату на рівні польських. У нас є дві черги на працевлаштування: тих людей, які ще не працювали і тих, хто вже працював. Пріоритет надаємо тим, хто ще не працював. Тим не менше, сьогодні у черзі 500 людей, котрі звільнилися, поїхали на заробітки до Польщі та повернулися до нас на підприємство. Тому, вважаю, що безвізовий режим у цьому сенсі для нас особливо нічого не змінить.
- Кадрово-інтелектуальний потенціал та вдала логістична складова, це безумовно, важливі складові привабливого інвестиційного клімату. Проте, не менш важливою умовою є успішна побудова співпраці з владою на місцевому рівні. Як з цим склалося у Kromberg & Schubert?
По-перше, ми працюємо повністю "по-білому", в рамках українського законодавства. По-друге, наші масштаби дають нам певні преференції - завдяки масштабам нашого бізнесу ми не відчуваємо дрібних бюрократичних перепон. Наше підприємство не конкурує ні з ким в Україні, наш ринок збуту - Європа. Тут ми лише наймаємо людей і платимо їм заробітну плату. Ми створили тисячі робочих місць, освоїли десятки мільйонів інвестицій, є одним із бюджетоутворюючих підприємств в регіонах. Влада як Волині, так і Житомирщини, безумовно, зацікавлена у приході в регіон інвесторів, створенні нових робочих місць, наповненні місцевих бюджетів. Тому ми в обох областях маємо продуктивну співпрацю з місцевою владою. А внутрішня конкуренція між регіонами за інвестиції – це беззаперечне благо, котре в підсумку позитивно позначається на вітчизняній економіці в цілому.
- Потужний кадровий потенціал, розуміюча влада, сприятливі умови - доволі оптимістична картина...Тобто, ви вважаєте, інвестувати в Україну сьогодні вдала і вигідна справа? Безумовно. Україна може багато запропонувати інвестору і, як я казав, вже вище - якісний інтелектуальний потенціал, висококваліфіковані кадри, наявну високу культуру виробництва. Проте, треба ще багато працювати, щоб довести Європі, що ми не поступаємося їм. Як поляк я можу сказати, що Західна Україна не відрізняється від Польщі. Якщо поїдемо з Любліна на Білосток , то різниці великої нема. Для мене – це те саме. Я можу це підтвердити, як поляк, кажучи про Східну Польщу. Я раджу всім іноземним колегам складати враження про Україну, приїхавши сюди і побачивши все на власні очі, а не керуючись чутками, міфами чи стереотипами.
- Ви поляк і Ваша Батьківщина також проходила непростий шлях становлення ринкової економіки та реформ. Що з досвіду поляків Ви б порадили українцям? Пам'ятати дуже просте правило: не все одразу. Потрібно прагнути не швидкого результату, а фундаментальних змін і довготривалого ефекту. Потрібно знати, що доводиться в чомусь відмовити собі сьогодні, щоб мати вдвічі більше завтра. І багато працювати, не мати ілюзій з приводу того "що Європа нас і так візьме".

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Акціонерам Tesla радять зняти Ілона Маска з посту голови
На думку експертів консультаційної фірми Institutional Shareholder Services, необхідно створити позицію незалежного голови ради директорів.

Дерипаска покинув раду директорів РусАла
Мільярдер дав зобов'язання не домагатися свого переобрання до ради директорів РусАла на майбутніх річних зборах акціонерів.

Користувачі багатьох країн повідомили про збій у Facebook
На збій у роботі американської соцмережі скаржаться в Росії, Фінляндії, Латвії, Данії, Норвегії, Естонії та Швеції.

Світовий банк реалізував в Україні проекти на $12 млрд
За 25 років Україна і Світовий банк реалізували понад 70 проектів вартістю близько 12 млрд доларів

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх