ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Україна приваблює інвестора потужним інтелектуальним потенціалом

Створено: 8-11-2016, 10:28 Переглядів: 313
07.11.2016 Славомір Качмарек: Україна приваблює інвестора потужним інтелектуальним потенціалом
Славомір Качмарек, за національністю поляк, родом із Вроцлава, технічний директор корпорації Kromberg & Schubert Україна, 7 років мешкає в Луцьку. Тут він працює, розвиває підприємство, живе. Про українців Славомір Качмарек каже не "вони", а "ми", не "їм", а "нам" і зауважує, що Україна нічим від Польщі не відрізняється, "хіба що поляки мають трошки більше щастя". Kromberg & Schubert Україна – компанія зі 100 % іноземних інвестицій, яка спеціалізується на виготовленні електричних бортових кабельних мереж для автомобілів провідних європейських брендів (Mercedess, Audi, BMW, Volkswagen). Корпорація налічує більше ніж 35 000 працівників на 30 заводах у всьому світі. Центральний офіс знаходиться в Німеччині. В Україні діє два заводи Kromberg & Schubert - в Луцьку та Житомирі. Підприємство в Луцьку працює вже понад 10 років, створивши за цей час понад 6000 робочих місць. Завод у Житомирі стартував у 2016 році і нині там вже працює близько двох тисяч людей. У 2015 році підприємство сплатило 327 мільйонів гривень податків. Специфіка менеджменту на заводах Kromberg & Schubert Україна полягає в тому, що німецькі власники, призначаючи керівників підприємств на місцях, керуються правилом "чотирьох очей" і доручають управління двом рівноправним директорам - директору технічному та директору фінансовому. В інтерв'ю "Економічній правді" технічний директор підприємств Kromberg & Schubert розповів про те, в чому привабливість України для інвесторів, чи комфортно почувається іноземний бізнес в нинішніх українських реаліях і яке правило поляків варто взяти на озброєння українцям.
- Чому для відкриття заводів корпорації було обрано саме Луцьк і Житомир? Спершу будувався завод в Луцьку. Це місто було обрано з огляду на те, що тут вже існувала культура великого бізнесу (підшипниковий завод, котрий зараз також діє як інвестиційний проект, завод "Іскра", пластмасовий завод). Луцьк мав якісний кадровий потенціал, вигідне розташування з точки зору логістики - це й стало головними чинниками на його користь. Коли згодом зайшла мова про відкриття другого заводу в Україні, розглядалося два міста: Житомир та Рівне. Житомир подібний до Луцька у соціально-демографічній складовій, а його логістичне розташування навіть більш вигідне, тому обрано було саме його. Рішення про відкриття заводу в Житомирі було прийнято в розпал політико-економічної кризи в Україні. Війна на сході та загальна нестабільність в країні не стали на заваді цьому? Серед наших клієнтів були остороги щодо того, чи зможемо ми ритмічно та безперебійно постачати продукцію. Адже, скажімо, якщо через збої з постачанням з нашого боку зупиниться завод BMW, сума збитків складатиме мільйони євро... Але ми змогли довести, що нас нічого не зупиняє - ми вчасно та якісно виконували наші зобов'язання перед клієнтами. Крім того, проект виробництва електричних кабельних мереж для автомобіля Volkswagen Caddy, що реалізовується в Луцьку, здобув звання кращого проекту корпорації Kromberg & Schubert. За 10 років існування заводу в Луцьку, ми довели, що українці створюють продукцію високої якості, можуть забезпечити безперебійні доставки, мають інтелектуальний потенціал і навіть загальна криза в країні не стала нам на заваді. Тому і маємо такі позитивні результати: відкриття нового заводу в Житомирі, де вже працює 1500 тисячі людей, та старт нового проекту в Луцьку, що також дозволить створити сотні нових робочих місць.
- Ви згадали про те, що проект, котрий реалізовується в Луцьку, став кращим проектом всієї корпорації. А загалом, яке місце українських заводів у "сім'ї" Kromberg & Schubert?
Всі заводи Kromberg & Schubert налічують 35 тисяч працівників, Kromberg & Schubert Україна сьогодні - це понад 7 тисяч працівників. Цієї цифри, мабуть, достатньо, щоб зрозуміти роль наших заводів у корпорації.
- Успіх заводів Kromberg & Schubert є приводом для оптимізму щодо України інших інвесторів?
Український ринок праці приваблює насамперед складальні виробництва. Цим користуються "високомобільні інвестори" (на зразок "Кромберг енд Шуберт"). Розвиток складальних виробництв – це свого роду "маяк", на який орієнтуються інші інвестори, уважно спостерігаючи за успіхом цих інвестиційних підприємств. Тому успішний розвиток нашого заводу є необхідною, але недостатньою умовою для приходу інших інвесторів.
- Умови праці на українських виробничих потужностях різняться від інших країн? Всі підприємства Kromberg & Schubert збудовані за однаковим зразком і абсолютно нічим не відрізняються - чи то завод в Німеччині, чи в Арабських еміратах, чи в Україні.
- А культура праці українців відрізняється від поляків, румунів чи македонців?
Ми працюємо згідно європейських стандартів і вимоги до всіх однакові - продукція повинна бути високої якості, незалежно від того, де вона виготовлена. Про культури праці українців ви можете судити з моїх попередніх відповідей: за 10 років українці своєю якісною та сумлінною працею дали можливість інвестору масштабувати успіх луцького проекту, відкривши завод у Житомирі.
- Коли буде введено безвізовий режим і жителі прикордонних територій зможуть вільно їздити на роботу до сусідньої Польщі, підприємство не відчує "кадрового голоду"? Кордон практично відкритий вже - хто хоче поїхати на роботу до Польщі, той це робить і зараз, особливо жителі 30-кілометрової прикордонної зони. Люди мають вибір, зі свого боку ми пропонуємо гідні умови праці та зарплату на рівні польських. У нас є дві черги на працевлаштування: тих людей, які ще не працювали і тих, хто вже працював. Пріоритет надаємо тим, хто ще не працював. Тим не менше, сьогодні у черзі 500 людей, котрі звільнилися, поїхали на заробітки до Польщі та повернулися до нас на підприємство. Тому, вважаю, що безвізовий режим у цьому сенсі для нас особливо нічого не змінить.
- Кадрово-інтелектуальний потенціал та вдала логістична складова, це безумовно, важливі складові привабливого інвестиційного клімату. Проте, не менш важливою умовою є успішна побудова співпраці з владою на місцевому рівні. Як з цим склалося у Kromberg & Schubert?
По-перше, ми працюємо повністю "по-білому", в рамках українського законодавства. По-друге, наші масштаби дають нам певні преференції - завдяки масштабам нашого бізнесу ми не відчуваємо дрібних бюрократичних перепон. Наше підприємство не конкурує ні з ким в Україні, наш ринок збуту - Європа. Тут ми лише наймаємо людей і платимо їм заробітну плату. Ми створили тисячі робочих місць, освоїли десятки мільйонів інвестицій, є одним із бюджетоутворюючих підприємств в регіонах. Влада як Волині, так і Житомирщини, безумовно, зацікавлена у приході в регіон інвесторів, створенні нових робочих місць, наповненні місцевих бюджетів. Тому ми в обох областях маємо продуктивну співпрацю з місцевою владою. А внутрішня конкуренція між регіонами за інвестиції – це беззаперечне благо, котре в підсумку позитивно позначається на вітчизняній економіці в цілому.
- Потужний кадровий потенціал, розуміюча влада, сприятливі умови - доволі оптимістична картина...Тобто, ви вважаєте, інвестувати в Україну сьогодні вдала і вигідна справа? Безумовно. Україна може багато запропонувати інвестору і, як я казав, вже вище - якісний інтелектуальний потенціал, висококваліфіковані кадри, наявну високу культуру виробництва. Проте, треба ще багато працювати, щоб довести Європі, що ми не поступаємося їм. Як поляк я можу сказати, що Західна Україна не відрізняється від Польщі. Якщо поїдемо з Любліна на Білосток , то різниці великої нема. Для мене – це те саме. Я можу це підтвердити, як поляк, кажучи про Східну Польщу. Я раджу всім іноземним колегам складати враження про Україну, приїхавши сюди і побачивши все на власні очі, а не керуючись чутками, міфами чи стереотипами.
- Ви поляк і Ваша Батьківщина також проходила непростий шлях становлення ринкової економіки та реформ. Що з досвіду поляків Ви б порадили українцям? Пам'ятати дуже просте правило: не все одразу. Потрібно прагнути не швидкого результату, а фундаментальних змін і довготривалого ефекту. Потрібно знати, що доводиться в чомусь відмовити собі сьогодні, щоб мати вдвічі більше завтра. І багато працювати, не мати ілюзій з приводу того "що Європа нас і так візьме".

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Другий енергоблок Рівненської АЕС підключили до мережі
Станом на 15:00 20 січня в роботі перебувають два енергоблоки АЕС із сумарним навантаженням 1200 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування активних енергоблоків немає.

Другий енергоблок Запорізької АЕС відключили на ремонт
Енергоблок №2 Запорізької атомної електростанції відключили від мережі у зв'язку з проведенням планового ремонту. Радіаційний фон знаходиться в межах норми.

Торги на біржах США завершилися зростанням
Торги на Американській фондовій біржі в п'ятницю, дев'ятнадцятого січня, завершилися зростанням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

Газпрому дозволили будувати другу нитку Турецького потоку
Компанія Газпром отримала дозвіл на будівництво другої лінії газопроводу Турецький потік у винятковій економічній зоні та територіальних водах Туреччини.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх