ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

ФРУ: держава повинна створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів
Київ, 18 січня 2018 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулася прес-конференція, присвячена розв'язанню наболілої проблеми протидії діям новітніх шантажистів вітчизняного бізнесу. Вже ...

Роботодавцям відшкодують частину витрат на профпідготовку працівників
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників. Так, Критеріями визначені цілі, форми та максимальний розмір державної ...

Запрошуємо бізнес долучитися до обговорення законодавства про ринок електричної енергії
13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електричної енергії», яким передбачено кардинальна зміна умов діяльності наринку як для виробників, постачальників, так і...

Україна вичерпала квоти по ще кільком позиціям
Україна в період з 1 по 5 січня повністю вибрала безмитні квоти, як основні, так і додаткові, на експорт пшениці і кукурудзи в країни Євросоюзу...

Обов’язкове запровадження митного «єдиного вікна» з 1 лютого загрожує колапсом для бізнесу
Київ, 16 січня 2018 року. На сьогоднішньому засіданні Митного комітету ФРУ значна увага була приділена питанню можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін...

Календар

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості

Створено: 10-07-2017, 16:21 Переглядів: 186
Вже традиційно з гострими дискусіями й активним обговоренням відбулося чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості. Небайдужість його учасників до проблемних питань зайнятості та ринку праці регіону допомагає службі зайнятості шукати більш ефективні форми роботи, ініціювати законодавчі зміни та впроваджувати новації, який вимагає реформаторський час. Цього разу спілкування велося навколо питань використання можливостей підприємств для практичної підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів області, підвищення якості профорієнтаційної роботи серед школярів та дорослого населення, а також, власне, роль соціального діалогу в реалізації державної політики зайнятості.
Членів координаційного комітету гостинно прийняв для спілкування один з найбільших соціально відповідальних роботодавців регіону – ПАТ «SKF» Україна». Підприємство давно і успішно очолює Володимир Цибульський, який і представив учасникам засідання думки щодо реформування профтехосвіти та кроки, що варто здійснити задля подолання кадрового дефіциту кваліфікованих робітників. Володимир Іванович конкретними прикладами довів, що освіта потребує реформування і оновлення змісту навчальних програм, які б відповідали професійним вимогам виробництв. «Необхідно розробити нові стандарти навчання за робітничими професіями. І без участі роботодавців ефективно зробити це неможливо», - переконаний керівник. Найбільш вдалою формою навчання, за переконанням Володимира Івановича, є дуальна, яка дає змогу молоді поєднувати роботу із навчанням. Пріоритет у набутті практичних навичок при оволодінні професією – основна вимога роботодавця. У підтвердження розповів про започаткований у жовтні минулого року проект «Партнерство в галузі професійно-технічного навчання в Україні», що об’єднує ПАТ «SKF» Україна», СП ТОВ «Модерн-Експо», ТзОВ «Волинь-кальвіс», Луцьке вище професійне училище №9, Ковельський професійний ліцей та Управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації у створенні конкретних умов для підвищення якості підготовки фахових робітників. Досвід черпають із Баварського центру робітничих кадрів (Німеччина). Проект триватиме 3 троки. Уже є певні напрацювання. ПАТ «SKF» Україна» визначило перелік професій, за якими необхідно здійснювати підготовку, а також підрозділи заводу, де це навчання може відбуватися, відібрано 22 тренери з виробничого навчання за 5-ма професіями, проведено спеціальні тренінги для них. Розпочато реалізацію проекту зі створення навчального центру за зразками інших заводів групи SKF, адже працівників, за переконанням керівника, треба навчати завжди.
Володимир Цибульський зазначив, що підприємство потребує слюсарів-ремонтників, електриків, електронників, спеціалістів з ремонту шпинделів, токарів.
Начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна підтвердила, що без співпраці із роботодавцем профтехосвіта не зможе ефективно забезпечувати потреби економіки. Людмила Володимирівна розповіла про форми профорієнтаційної роботи, які управління застосовує для популяризації робітничих професій в регіоні, у тому числі спільно зі службою зайнятості. Зокрема, для планування і розвитку кар’єрних планів, що допомагатимуть учням у реалізації професійних мрій, відкрито 11 центрів кар’єри у професійно-технічних закладах області, решті будуть започатковані до кінця цього року.
Заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Корецька поінформувала учасників засідання про заходи для учнівської молоді (профорієнтаційний квест «Твій вибір»), якими охоплено практично усі школи Волині, тренінги, семінари, ярмарки, вікторини для студентства та безробітної молоді, економічні екскурсії на підприємства, освітні проекти служби зайнятості. Усе заради однієї мети - сприяти у виборі актуальних на ринку професій, мотивувати до професійного зростання тих, хто у пошуках роботи.
У підсумку засідання головуюча у координаційному комітеті сприяння зайнятості голова Федерації профспілок області Іванна Дубинка-Філозоф відзначила роль соціального діалогу у вирішенні питань зайнятості та виокремила основні функції соціального партнерства.
Обговорення кожного питання завершилося прийняттям конкретних рішень і пропозицій для представників влади, роботодавців та профспілок.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Другий енергоблок Рівненської АЕС підключили до мережі
Станом на 15:00 20 січня в роботі перебувають два енергоблоки АЕС із сумарним навантаженням 1200 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування активних енергоблоків немає.

Другий енергоблок Запорізької АЕС відключили на ремонт
Енергоблок №2 Запорізької атомної електростанції відключили від мережі у зв'язку з проведенням планового ремонту. Радіаційний фон знаходиться в межах норми.

Торги на біржах США завершилися зростанням
Торги на Американській фондовій біржі в п'ятницю, дев'ятнадцятого січня, завершилися зростанням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

Газпрому дозволили будувати другу нитку Турецького потоку
Компанія Газпром отримала дозвіл на будівництво другої лінії газопроводу Турецький потік у винятковій економічній зоні та територіальних водах Туреччини.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх