ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Федерація виступила ініціатором обговорення впровадження інституту аудиту пожежної небезпеки як альтернативи інспекціям держорганів
У Федерації роботодавців України представники Верховної Ради, Ради підприємців при Кабміні, профільних асоціацій, фахівці з питань пожежної безпеки підприємств обговорили перспективи запровадження ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли ...

У Карпатах видкрили Бескидський тунель
24 травня офіційно відкрили Бескидський тунель. Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина —...

ФРУ закликає Уряд ухвалити перелік послуг загального економічного інтересу для спрощення отримання держдопомоги
Голова ФРУ Дмитро Олійник під час сьогоднішнього засідання Уряду звернувся до Прем’єр-міністра з проханням розробити та ухвалити перелік послуг, які становлять загальний економічний інтерес з...

Календар

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Виступ Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника на форумі Level Up Ukraine 2017

Створено: 17-11-2017, 10:28 Переглядів: 214
КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови конкурентоспроможної економіки. Таким був ключовий меседж, з якого почав свій виступ Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник на бізнес-форумі Level Up Ukraine 2017.
Серед основних тем для обговорення на форумі: які зміни чекають бізнес в українському і міжнародному податковому полі; чи є у бізнесу шанс бути ефективним в умовах турбулентності; куди рухається капітал - приватний та інвестиційний; як змінюються правила, що впливають на його рух, і як бізнесу реагувати на ці зміни; пошук активів для інвестування і стартапи в пошуках інвестора; ринок майбутнього: яким він буде і до чого готуватися вже зараз.
У фокусі виступу лідера ФРУ – стимули, які дозволять Україні позбутися статусу експортера робочої сили та сировини, а також сприятимуть зміні інвестиційних настроїв на позитивні.
"На території України проживало більше 50 млн людей. Але сьогодні залишилось менше 40 млн., так як більше 4 млн тільки зареєстрованих українців живе і працює закордоном. Як повернути українців додому і зайняти додаткові 6-8 млн працездатного населення?", - звернувся із запитанням до учасників форуму Голова Ради ФРУ. Після чого відповів, що для того аби Україна перестала бути експортером робочої сили та перетворилася на експортера високотехнологічної продукції потрібні, перш за все, стимули для залучення інвестицій.
"Мають працювати податкові стимули. Вони можуть базуватися на прийнятті напрацьованого ФРУ пакету законопроектів про Спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності на території України. Як варіант - на прийнятті альтернативного пакету податкових стимулів. Наприклад, на базі податку на виведений капітал, чи на базі прийняття ліберального Податкового кодексу. Це не принципово", - сказав Дмитро Олійник. Головне, додав він, що умови оподаткування капітальних інвестицій повинні бути привабливішими ніж у наших країн-сусідів. За його словами, слід також відмовитись від постійних змін до податкового законодавства. За висновками нещодавно проведеного опитування Міжнародної організації праці саме від цього бізнес втомився найбільше.
Голова Ради ФРУ також зазначив, що слід прийняти та активно застосовувати ще низку стимулів, які використовують сусіди України. Серед них він назвав – створення експортних переробних зон, індустріальних і технологічних парків. "Приміром створення експортних переробних зон дозволить у досить стислі терміни наростити експорт щонайменше на 50%. А створення індустріальних і технологічних парків забезпечить зростання промисловості на рівні щонайменше 10% на рік", - пояснив Дмитро Олійник. При цьому, він наголосив, що зростання буде базуватися на розвитку власних високих технологій.
Говорячи про високотехнологічний експорт, Голова Ради ФРУ наголосив на важливості додаткової підтримки високотехнологічного експорту. – "Замість «імпорту» кредитів та «експорту» робочої сили, потребує підтримки несировинний експорт, збільшення якого має сприяти збільшенню високооплачуваних робочих місць та внутрішнього попиту", - сказав Дмитро Олійник. Одним з інструментів для реалізації він назвав створення та ефективне функціювання Державного експортно-кредитного агентства. Резюмуючи свій виступ, Голова Ради ФРУ озвучив основну причину, що має визначальний вплив на поширення тіні в економіці – це нав'язані державою "правила гри".
Такий висновок був зроблених в результаті опитування двох тисяч роботодавців по всій Україні, що було проведено Міжнародною організацією праці спільно із Федерацією роботодавців України літом 2017 року.


Структура Об'єднання

Економічні Новини

Фондовий ринок США закрився падінням
Торги на Американській фондовій біржі в четвер, 24 травня, закінчилися падінням основних індексів. Про це свідчать дані біржі.

РНБО ввів санкції проти російських заправок
Під заходи потрапила низка дочірніх структур російського монополіста Газпром, а також Роснефть і Лукойл.

Курс валют на 25 травня: гривню послабили
НБУ незначно послабив курс гривні. Курс долара на міжбанку 24 травня зріс до 26,13 - 26,17 грн/дол.

АМКУ оштрафував Укртрансгаз
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію за ненадання затребуваної інформації у встановлені терміни.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх