ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Маніфест роботодавців презентовано на Сумщині
Робоча група Федерації на чолі з Головою Ради ФРУ Дмитром Олійником продовжила поїздки регіонами України з метою популяризації та обговорення Маніфесту роботодавців. Почали з Сумщини....

Кабмін врахує пропозиції роботодавців щодо збільшення квоти на іноземних працівників
Кабінет Міністрів врахує пропозиції бізнесу щодо збільшення квоти на іноземних висококваліфікованих працівників, яких гостро потребує економіка України. Відповідну постанову, згідно з якою ...

В Раде просят Гройсмана разобраться с ситуацией на рынке серной кислоты
Глава парламентского комитета по промышленной политике Виктор Галасюк обратился к премьер-министру Владимиру Гройсману с просьбой решить проблему бесперебойного обеспечения промышленников серной ...

СПО роботодавців на національному рівні затверджено пріоритети діяльності на 2019 рік і середньострокову перспективу
Відбулося засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, присвячене актуальним питанням роботи. Зокрема, детально обговорювалися пріоритети діяльності СПО на ...

ФРУ закликає бізнес до участі в розробці нового порядку ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки
ДСНС України розроблено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки», який покликаний імплементувати Директиву 2012/18/ЄС Європейського ...

Календар

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Виступ Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника на форумі Level Up Ukraine 2017

Створено: 17-11-2017, 10:28 Переглядів: 397
КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови конкурентоспроможної економіки. Таким був ключовий меседж, з якого почав свій виступ Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник на бізнес-форумі Level Up Ukraine 2017.
Серед основних тем для обговорення на форумі: які зміни чекають бізнес в українському і міжнародному податковому полі; чи є у бізнесу шанс бути ефективним в умовах турбулентності; куди рухається капітал - приватний та інвестиційний; як змінюються правила, що впливають на його рух, і як бізнесу реагувати на ці зміни; пошук активів для інвестування і стартапи в пошуках інвестора; ринок майбутнього: яким він буде і до чого готуватися вже зараз.
У фокусі виступу лідера ФРУ – стимули, які дозволять Україні позбутися статусу експортера робочої сили та сировини, а також сприятимуть зміні інвестиційних настроїв на позитивні.
"На території України проживало більше 50 млн людей. Але сьогодні залишилось менше 40 млн., так як більше 4 млн тільки зареєстрованих українців живе і працює закордоном. Як повернути українців додому і зайняти додаткові 6-8 млн працездатного населення?", - звернувся із запитанням до учасників форуму Голова Ради ФРУ. Після чого відповів, що для того аби Україна перестала бути експортером робочої сили та перетворилася на експортера високотехнологічної продукції потрібні, перш за все, стимули для залучення інвестицій.
"Мають працювати податкові стимули. Вони можуть базуватися на прийнятті напрацьованого ФРУ пакету законопроектів про Спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності на території України. Як варіант - на прийнятті альтернативного пакету податкових стимулів. Наприклад, на базі податку на виведений капітал, чи на базі прийняття ліберального Податкового кодексу. Це не принципово", - сказав Дмитро Олійник. Головне, додав він, що умови оподаткування капітальних інвестицій повинні бути привабливішими ніж у наших країн-сусідів. За його словами, слід також відмовитись від постійних змін до податкового законодавства. За висновками нещодавно проведеного опитування Міжнародної організації праці саме від цього бізнес втомився найбільше.
Голова Ради ФРУ також зазначив, що слід прийняти та активно застосовувати ще низку стимулів, які використовують сусіди України. Серед них він назвав – створення експортних переробних зон, індустріальних і технологічних парків. "Приміром створення експортних переробних зон дозволить у досить стислі терміни наростити експорт щонайменше на 50%. А створення індустріальних і технологічних парків забезпечить зростання промисловості на рівні щонайменше 10% на рік", - пояснив Дмитро Олійник. При цьому, він наголосив, що зростання буде базуватися на розвитку власних високих технологій.
Говорячи про високотехнологічний експорт, Голова Ради ФРУ наголосив на важливості додаткової підтримки високотехнологічного експорту. – "Замість «імпорту» кредитів та «експорту» робочої сили, потребує підтримки несировинний експорт, збільшення якого має сприяти збільшенню високооплачуваних робочих місць та внутрішнього попиту", - сказав Дмитро Олійник. Одним з інструментів для реалізації він назвав створення та ефективне функціювання Державного експортно-кредитного агентства. Резюмуючи свій виступ, Голова Ради ФРУ озвучив основну причину, що має визначальний вплив на поширення тіні в економіці – це нав'язані державою "правила гри".
Такий висновок був зроблених в результаті опитування двох тисяч роботодавців по всій Україні, що було проведено Міжнародною організацією праці спільно із Федерацією роботодавців України літом 2017 року.


Структура Об'єднання

Економічні Новини

В Україні продали заарештовані акції Газпрому
На продаж були примусово виставлені акції Газтранзиту, які реалізували за 41 мільйон гривень.

У Києві на хабарі піймався топ-чиновник банку
На хабарі затримано начальника управління активами столичного банку Хрещатик.

Курси валют на 20 лютого: гривня знову подорожчала
Курс долара на міжбанку знизився на 2 копійки - до 27,17 грн/долар, курс у покупці також упав на 2 копійки - до 27,15 грн/долар.

Danske Bank йде з Росії і країн Балтії
Керівництво Danske Bank визнало серйозність справи про можливе відмивання мільярдів євро в Естонії.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх