ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Роботодавці беруть активну участь у розробці Генеральної угоди на 2018-2020 роки
Продовжується активна підготовка проекту Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україніна новий строк. Нагадаємо, ...

Роботодавці обговорюють законопроект №7206 «Купуй українське, плати українцям» та вносять свої правки до документу
Київ, 16 лютого. У Федерації роботодавців України відбувся «круглий стіл», присвячений обговоренню законопроекту №7206 «Купуй українське, плати українцям» (про внесення змін до деяких законодавчих ...

Україна збільшила експорт до $ 52,3 млрд (інфографіка)
Експорт товарів і послуг з України за 2017 рік зріс на 16% - до $ 52,3 млрд. Про це повідомив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в Twitter. "Експорт України...

За 100 днів запрацює перший залізничний тунель, збудований у незалежній Україні
Сьогодні дано старт зворотному відліку до введення Бескидського тунелю в експлуатацію, що буде відкритий через 100 днів. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під ...

Круглий стіл з обговорення законопроекту "Купуй українське, плати українцям!"
П'ятниця, 16 лютого 2018, 15:30 Федерація роботодавців України (вул. Михайла Коцюбинського,1, зала засідань, 4-й поверх) Відбудеться круглий стіл з обговорення законопроекту "Купуй українське, ...

Календар

«    Февраль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 

Виступ Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника на форумі Level Up Ukraine 2017

Створено: 17-11-2017, 10:28 Переглядів: 164
КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови конкурентоспроможної економіки. Таким був ключовий меседж, з якого почав свій виступ Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник на бізнес-форумі Level Up Ukraine 2017.
Серед основних тем для обговорення на форумі: які зміни чекають бізнес в українському і міжнародному податковому полі; чи є у бізнесу шанс бути ефективним в умовах турбулентності; куди рухається капітал - приватний та інвестиційний; як змінюються правила, що впливають на його рух, і як бізнесу реагувати на ці зміни; пошук активів для інвестування і стартапи в пошуках інвестора; ринок майбутнього: яким він буде і до чого готуватися вже зараз.
У фокусі виступу лідера ФРУ – стимули, які дозволять Україні позбутися статусу експортера робочої сили та сировини, а також сприятимуть зміні інвестиційних настроїв на позитивні.
"На території України проживало більше 50 млн людей. Але сьогодні залишилось менше 40 млн., так як більше 4 млн тільки зареєстрованих українців живе і працює закордоном. Як повернути українців додому і зайняти додаткові 6-8 млн працездатного населення?", - звернувся із запитанням до учасників форуму Голова Ради ФРУ. Після чого відповів, що для того аби Україна перестала бути експортером робочої сили та перетворилася на експортера високотехнологічної продукції потрібні, перш за все, стимули для залучення інвестицій.
"Мають працювати податкові стимули. Вони можуть базуватися на прийнятті напрацьованого ФРУ пакету законопроектів про Спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності на території України. Як варіант - на прийнятті альтернативного пакету податкових стимулів. Наприклад, на базі податку на виведений капітал, чи на базі прийняття ліберального Податкового кодексу. Це не принципово", - сказав Дмитро Олійник. Головне, додав він, що умови оподаткування капітальних інвестицій повинні бути привабливішими ніж у наших країн-сусідів. За його словами, слід також відмовитись від постійних змін до податкового законодавства. За висновками нещодавно проведеного опитування Міжнародної організації праці саме від цього бізнес втомився найбільше.
Голова Ради ФРУ також зазначив, що слід прийняти та активно застосовувати ще низку стимулів, які використовують сусіди України. Серед них він назвав – створення експортних переробних зон, індустріальних і технологічних парків. "Приміром створення експортних переробних зон дозволить у досить стислі терміни наростити експорт щонайменше на 50%. А створення індустріальних і технологічних парків забезпечить зростання промисловості на рівні щонайменше 10% на рік", - пояснив Дмитро Олійник. При цьому, він наголосив, що зростання буде базуватися на розвитку власних високих технологій.
Говорячи про високотехнологічний експорт, Голова Ради ФРУ наголосив на важливості додаткової підтримки високотехнологічного експорту. – "Замість «імпорту» кредитів та «експорту» робочої сили, потребує підтримки несировинний експорт, збільшення якого має сприяти збільшенню високооплачуваних робочих місць та внутрішнього попиту", - сказав Дмитро Олійник. Одним з інструментів для реалізації він назвав створення та ефективне функціювання Державного експортно-кредитного агентства. Резюмуючи свій виступ, Голова Ради ФРУ озвучив основну причину, що має визначальний вплив на поширення тіні в економіці – це нав'язані державою "правила гри".
Такий висновок був зроблених в результаті опитування двох тисяч роботодавців по всій Україні, що було проведено Міжнародною організацією праці спільно із Федерацією роботодавців України літом 2017 року.


Структура Об'єднання

Економічні Новини

Fiat Chrysler відкликає ще 228 000 пікапів і вантажівок
Концерн оголосив про відкликання ще 228 тисяч пікапів і вантажівок через дефект у коробці передач. Раніше ця проблема вже стала причиною відкликання близько 1,8 млн машин.

Газпром збільшив транзит газу через Україну
Першого лютого газ через територію України транспортувався в обсязі 181,9 млн куб. м за добу, а до 17 лютого цей показник зріс до 221,3 млн куб. м за добу.

Українська агрофірма отримала право експорту в ЄС
Загалом право експорту в ЄС матиме 291 українське підприємство, у тому числі 111 виробників харчових продуктів, зокрема м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока і молочних продуктів.

В українських банках зріс обсяг непрацюючих кредитів
Обсяг непрацюючих кредитів на 1 січня в українських банках становив 594,99 млрд грн, що на 15,76 млрд грн, або на 3,5%, більше за показник на 1 березня 2017 року.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх