ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

Новини ФРУ

Публічні закупівлі мають слугувати локомотивом вітчизняної економіки
У Федерації роботодавців України відбулася робоча нарада з питань організації публічних закупівель товарів та послуг. У ній взяли участь Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, Голова...

Відкрите звернення Федерації роботодавців до Президента та Прем'єр-міністра
Федерація роботодавців України послідовно виступала з критикою дій Національного банку України під керівництвом Валерії Гонтаревої та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під керівництвом ...

Необґрунтоване підвищення тарифу на транспортування газу загрожує зупиненням десятків підприємств
Необґрунтоване підвищення тарифу на транспортування газу призведе до втрат промисловості та державного бюджету і загрожує повним зупиненням низки підприємств. Про це говорили всі учасники круглого ...

Заборона ввозити застарілий рухомий склад з РФ вирішує проблему лише частково. ФРУ долучиться до здійснення необхідних змін
Сьогодні під час засідання Кабміну було порушено питання ввезення в Україну залізничних вагонів із вичерпаним терміном експлуатації з РФ. Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник звернувся...

В Україні з'являться авторизовані економічні оператори
Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №1048 про функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО). Як повідомила прес-служба Мінфіну, закон вводить в законодавстві механізм ...

Календар

«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ігор Чорнуха про реалізацію спільного проекту з Конфедерацією Данської індустрії

Створено: 20-08-2019, 13:35 Переглядів: 73
Відразу зазначу, що ця розповідь буде абсолютно нецікавою для любителів сумнівних сенсацій чи крикливих заголовків, бо основною метою візиту делегації, яку сформувала Федерація роботодавців України на запрошення Конфедерації промисловості Данії (Danish Industry – DI) було обмін досвідом з метою більш ефективного захисту інтересів бізнесу, створення сприятливих умов для ведення бізнесу і підприємництва, налагодження відповідального соціального діалогу, адже для досягнення успіху всім сторонам цього процесу потрібна щоденна копітка праця.
Отже, делегацію від Федерації роботодавців України було сформовано не лише з числа 3 керівників столичного офісу, а й представників різних куточків держави. У столицю Данії – м. Копенгаген – також прибули представники Черкащини і Донеччини. Що DI уклала угоду про співпрацю саме з ФРУ, теж закономірно, адже ця структура об’єднує в Україні понад 8500 найпотужніших товаровиробників із різних галузей економіки, дають роботу понад 5млн людей.
Основний висновок після чотириденної напруженої роботи в Данії однозначний – у цій скандинавській країні панує гасло «Коли бізнес Данії перемагає, тоді виграє вся Данія!» Повчальне і потрібне гасло і для України, чи не так? Я не скажу, що їхня влада буквально молиться на підприємців, бо це прозвучить трохи високопарно, але що в Данії справді створено атмосферу найбільшого сприяння розвитку бізнесу, то це очевидний факт. Відтак, переговори представників ФРУ, учасники якої сукупно генерують до 70% ВВП нашої держави, і DI, що представляє інтереси, більш як 11 тис. компаній, зареєстрованих у Данії, на моє глибоке переконання, вже в найближчій перспективі принесуть великий і позитивний результат обом сторонам.

Відтак, під час інтенсивних зустрічей і переговорів у м. Копенгагені предметно обговорено напрямки співпраці між обома організаціями, проаналізовано роль і значення в цьому процесу регіональних організацій ФРУ і DI, збільшення можливостей представництва та захисту інтересів членів Федерації роботодавців України та Danish Industry.

Значний стимул цим прямим стосункам додають і результати зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Данії Михайлом Видойником, який дуже багато займається розвитком економічних взаємин між обома державами, є відкритим для організації галузевих та будь-яких інших контактів українського та данського бізнесу. Мало того: Михайло Михайлович навіть знаходить час, щоб вивчити особливості кожного окремого взятого підприємства та допомогти йому вийти на європейські ринки.
«Обговорено перспективи, які відкриває співпраця ФРУ з найвпливовішим на місцевому ринку об’єднанням бізнесу – Конфедерацією промисловості Данії (DI) на основі укладеної Угоди, головною метою якої є посилення ролі приватного сектору в створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та представленні інтересів роботодавців на всіх рівнях. У рамках угоди створено Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування ФРУ. Його діяльність буде спрямовано на проведення досліджень в актуальних для членів Федерації та економіки нашої держави сферах. Зокрема, на зустрічі обговорено перспективи розширення В2В контактів між членами ФРУ та DI, у т. ч. – реалізації двосторонніх інвестиційних проектів в Україні, проектів промислового аутсорсінгу данських підприємств, а також Програми технічної допомоги Данії DANIDA, спрямованої на зміцнення інституційних спроможностей регіональних організацій ФРУ, зокрема у частині створення і розвитку інтерактивної платформи для обміну інформацією, запозичення передового досвіду DI щодо взаємодії з соціальними партнерами», – так сказано на офіційному сайті українського посольства.
Оскільки представники соціально відповідального волинського бізнесу не так часто перебувають із офіційними візитами в Данії, а звичайні люди про цю розвинуту скандинавську країну знають ще менше, то поділюся деякими висновками, Я вже зазначав, як поважно та уважно влада цієї країни та громадськість ставляться до бізнесу в Данії, де ВВП складає 60 тис. доларів США в розрахунку на 1 особу, тоді як в Україні ВВП – лише 3,1 тис. доларів США на людину… Ключовим принципом у них є священне правило – всіляко сприяти бізнесу, адже успішний бізнес становить велику значимість і на регіональному, і на загальнодержавному рівнях. А виміряють значимість дуже просто: яка кількість працюючих на підприємстві штатних працівників, скільки створено нових робочих місць, який фонд заробітної плати на підприємстві та скільки платиш податків. Це всі розуміють, тому не треба нікого агітувати за боротьбу з корупцією чи за викорінення подвійних стандартів у ставленні до тих чи інших бізнесових структур: сама система працює на підставі законодавства, котре є обов’язковим для виконання всіма сторонами. І якщо в Україні підписуються тристоронні угоди між владою, об’єднаннями роботодавців і профспілками для максимального врахування інтересів усіх трьох сторін, то в Данії держава й так повністю виконує всі взяті на себе зобов’язання, а тісніші точки дотику шукають лише працедавці і ті, хто захищає інтереси найманих працівників. Тому і ми на своїй рідній землі повинні, нарешті, створити умови, коли платити податки, забезпечувати людей високооплачуваними і легальними робочими місцями стане і престижно, і вигідно. І тоді Україна буде розвиватися.
Я та інші учасники делегації Федерації роботодавців України переконані, що невдовзі отриманий і в Данії, і в інших європейських країнах, таки буде реалізовано і в наших реаліях.
На фото прес-служби Посольства України в Данії: під час зустрічі з очільником української дипломатії в Данії Михайлом Видойником.

Структура Об'єднання

Економічні Новини

Найбільша угода в історії: Saudi Aramco стане найдорожчою компанією
Saudi Aramco оцінили майже в два трильйона доларів. Вона обійде лідерів останніх років - Amazon, Apple, Microsoft і Alphabet.

З App Store видалили всі програми, пов'язані з вейпінгом
Apple вирішила видалити всі програми, пов'язані з курінням електронних сигарет, через зростання проблем зі здоров'ям.

Гейтс очолив рейтинг багатіїв Bloomberg
Уперше за два роки засновник Microsoft знову повернув собі титул найбагатшої людини на планеті.

Екс-глава Microsoft Україна стала заступником Абромавічуса
Надія Васильєва відповідатиме за інновації в галузі військової промисловості на базі Укроборонпрому.

Корисні Лінкі

Федерація роботодавців України

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Пенсійний Фонд України

Міністерство праці та соціальної політики

Державна служба зайнятості


ДПА у Волинській області


Вверх